پیش شرط ثبت‌نام دانش آموزان پایه ششم تحصیلی عاری شدن از پوسیدگی دندان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی با اعلام این خبر در برنامه تفصیلی کارگاه مدیریت پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: این طرح از سال ۹۷ شروع شد و یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم تحصیلی تحت پوشش آن قرار گرفتند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: ۳۲۰۰ واحد دندانپزشکی به صورت رایگان این تعداد دانش آموز را معاینه و دندان‌های پوسیده آنها را مداوا کردند، و فاز اول طرح "مدارس عاری از پوسیدگی دندان" تا پایان سال ۹۸ به اتمام می‌رسد.

وی افزود: هم اکنون پیش شرط ثبت‌نام دانش آموزان این مقطع در مدارس، عاری شدن از پوسیدگی دندان است، این دانش آموزان پیش از ثبت نام باید با مراجعه به واحدهای بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در سراسر کشور ابتدا پوسیدگی دندان‌های خود را مداوا کنند بعد مجوز ثبت نام بگیرند.

رئیسی گفت: با اجرای این طرح پیش بینی می‌کنیم دانش آموزان مقاطع تحصیلی هفتم، هشتم و نهم دبیرستان‌های کشور بعد از سه سال همه عاری از پوسیدگی دندان شوند، گروه سنی ششم ابتدایی و این گروه سنی، گروه‌های هدف و مهم ترین رده سنی برای آموزش پذیری بهداشت دهان و دندان هستند.

به گزارش ایسنا معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: با اجرای طرح مذکور تاکنون ۷۰۰ هزار دانش آموز پایه ششم عاری از پوسیدگی دندان شده‌اند،پیش بینی می‌کنیم وضعیت کشور پس از پنج سال در شاخص پوسیدگی دندان به نقطه مطلوبی برسد.

پایان پیام/

مطالب مشابه