افزایش طول عمر بیماران دیابتی با ورود داروهای جدید به کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ساسان شرقی درباره اهمیت این بیماری اظهار کرد: دیابت یکی از چهار عامل اصلی مرگ و میر در جوامع پیشرفته دنیا است، بیماری های قلبی و عروقی، انواع سرطان‌ها و تصادفات سه عامل دیگر مرگ و میر هستند، خوشبختانه ما با اقدامات انجام شده توانسته‌ایم سه عامل دیگر مرگ و میر را در دنیا مهار کنیم اما متاسفانه بیماری دیابت به طرز چشمگیری در حال افزایش است.

مسئول آموزش پژوهشگاه غدد ادامه داد: مبتلایان به دیابت در صورت کنترل نشدن بیماری آنها در طول سال های زندگی خود با عوارضی در اعضای حیاتی بدن مانند قلب، کلیه ها، چشم ها و رشته های عصبی روبرو می شوند که این عوارض کیفیت زندگی بیماران را کاهش می دهد.

وی افزود: از حدود چهار سال پیش با مطالعات آزمایشگاهی، دو داروی جدید به طور تقریبی همزمان وارد بازار دنیا و ایران شده اند که این داروها طول عمر بیماران دیابتی را افزایش می دهند.

به گزارش مهر شرقی در پایان گرانی و نبود پوشش بیمه ای را از مشکلات داروهای جدید بر شمرد و تصریح کرد: امید است که به زودی با حل این مشکلات، بیماران دیابتی بتوانند طول عمر بیشتر و زندگی باکیفیت تری داشته باشند، خوشبختانه با رعایت سبک زندگی صحیح "رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی روزانه" می توان تا ۷۰ درصد از بروز دیابت در افراد جلوگیری کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه