داروخانه‌ها وضعیت اقتصادی خوبی ندارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی فاطمی درباره آخرین وضعیت مطالبات داروخانه‌ها از بیمه‌ها اظهار کرد: متأسفانه داروخانه‌ها وضعیت اقتصادی خوبی ندارند به طوری که  تأمین اجتماعی و بیمه سلامت چندین ماه از مطالبات داروخانه‌ها را پرداخت نکرده‌اند.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: بیمه تأمین اجتماعی هم با ۶ تا ۷ ماه تأخیر مطالبات داروخانه‌ها را پرداخت می‌کند، بیمه سلامت چند ماه از مطالبات داورخانه‌ها در سال ۹۸ را پرداخت کرده، اما مطالبات زمستان ۹۷ به داروخانه‌ها هنوز پرداخت نشده است.

وی افزود: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسه‌ای با دکتر سالاری مدیر عامل جدید سازمان تأمین اجتماعی داشتیم و مشکلات داروخانه‌ها را مطرح کردیم، ایشان  قول مساعد دادند که هرچه زودتر مطالبات پرداخت شود و امیدواریم این قول‌ها عملی شود.

فاطمی گفت: به دلیل تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها با چالش نقدینگی برای خرید دارو مواجه هستند، شرکت‌های پخش هم به دلیل چالش‌های مالی چک‌های یک تا دو ماهه از داروخانه‌ها دریافت می‌کنند و داروخانه نیز به دلیل آنکه بیمه‌ها با چندین ماه تأخیر مطالبات را پرداخت می‌کنند، نمی‌توانند داروی مورد نیاز بیماران را خریداری کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در پایان اضافه کرد: چالش نقدینگی داروخانه‌ها موجب خرید کمتر دارو می‌شود در نتیجه کمبود‌هایی در داروخانه‌ها به وجود می‌آید و در نهایت فشار اقتصادی داروخانه‌ها به کل زنجیره تأمین دارو آسیب وارد می‌کند، البته داروسازان تمام تلاش خود را می‌کنند تا فشار مالی داروخانه‌ها به بیماران وارد نشود و بیماران آسیب نبینند.

پایان پیام/

مطالب مشابه