کمپین پیشگیری و مقابله با افسردگی در حال راه‌اندازی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مریم رسولیان در آستانه برگزاری سی و ششمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران اظهار کرد: این کنگره از ۲۳ مهرماه امسال به مدت چهار روز در سالن همایش‌های رازی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های همایش هم زمان در سه سالن با تمرکز بر موضوعات فرهنگی و اجتماعی موثر در سلامت روان انجام می‌گیرد، تاکنون ۳۵ سمپوزیوم و ۱۹ کارگاه پیشنهاد شده و با توجه به ظرفیت محدود ارائه از بین سمپوزیوم‌ها انتخاب خواهد شد. 

رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران یکی از اهداف انجمن علمی روانپزشکان ایران را افزایش سواد سلامت روان جامعه برشمرد و گفت: طی دو سال گذشته برنامه‌های متمرکزی در این زمینه انجام گرفته و سایتی با هدف آموزش عمومی و ارتقای سواد سلامت روان در حال راه‌اندازی است.
 
رسولیان گفت: کمپین پیشگیری و مقابله با افسردگی نیز در حال راه‌اندازی است، افسردگی یکی از بیماری‌های شایع در حوزه سلامت روان به شمار می‌رود که در صورت عدم توجه به آن می‌تواند تاثیرات منفی در زندگی افراد برجای گذارد، براساس آمار دو سوم افراد افسرده افکار خودکشی داشته و ۱۵ درصد آن‌ها اقدام به خودکشی می‌کنند.

وی اظهار کرد: شیوع افسردگی حدود ۱۲.۵ درصد در کشور است، این بیماری در هر دو جنس زن و مرد با شیوع بالا وجود دارد و اگر شناسایی و درمان به موقع انجام گیرد قابل کنترل است و افراد باید در زمان ابتلا حتما از کمک‌های تخصصی بهره‌مند شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس انجمن علمی روانپزشکان ایران در پایان اضافه کرد: کمپینی برای مقابله و پیشگیری با افسردگی در جهت افزایش بهبود سلامتی جامعه در حال تشکیل است، البته باید توجه داشت که موضوع غمگین شدن با بیماری افسردگی متفاوت بوده چراکه غمگین شدن و یا تجربه حس غم مسئله‌ای فراگیر است و همه افراد در برابر مشکلات، خُلق افسرده را تجربه می‌کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه