خدمات مشاوره و روان شناسی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کلارا گلخسروی، روز دوشنبه در افتتاحیه طرح ارتقای نیروی انسانی سلامت روان محله محور که در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، گفت: هدف از اجرای این طرح ارتقای سلامت روان شهروندان تهرانی است.

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه استان تهران با تأکید بر اینکه دولت می بایست از خدمات مشاوره و روان شناسی برای ارتقای سلامت روان جامعه حمایت کند، تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر جامعه دچار تب شدید سلامت روان است و همین مسئله می تواند آسیب های زیادی را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به شیوع رو به افزایش افسردگی در جامعه، اظهار داشت: علائمی که ما از سطح جامعه مشاهده می کنیم نشان می دهد که افسردگی به نوعی نهادینه شده است و ما برای کاهش افسردگی می بایست نسبت به ارتقای سطح سلامت مردم اقدام کنیم.

گلخسروی بر ضرورت پوشش بیمه ای خدمات مشاوره و روان شناسی در کشور تأکید کرد و گفت: در حال حاضر پذیرش برای استفاده از خدمات مشاوره و روان شناسی از سوی مردم وجود دارد اما به دلیل بالا بودن هزینه های این نوع خدمات، مردم نمی توانند  از این خدمات استفاده کنند، ما تلاش کردیم با اجرای طرح ارتقای نیروی انسانی سلامت روان محله محور از ظرفیت سراهای محلات شهر تهران برای ارائه خدمات مشاوره و روان شناسی به شهروندان استفاده کنیم.

رئیس خانه روانشناسان، مشاوران و حرف یاورانه استان تهران خاطرنشان کرد: تعرفه ای که مشاوران و روان شناسان در سراهای محلات دریافت می کنند به مراتب پائین تر از تعرفه سازمان نظام روان شناسی است اما تداوم این کار مستلزم حمایت دولت و دستگاه های حکومتی از خدمات مشاوره و روان شناسی است.

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: در فاز اول این طرح، حدود دو هزار نفر از مشاوران و روان شناسان در سراهای محلات شهر تهران مستقر شده و خدمات مشاوره و روان شناسی به شهروندان ارائه می دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه