جامعه پزشکی به دنبال صنفی‌گری و انحصار نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمید اکبری درباره موضوع انحصار در رشته پزشکی گفت: جامعه پزشکی به دنبال صنفی‌گری و انحصار نیست.

وی با اشاره به رشد ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی پس از ایجاد وزارت بهداری و وزارت بهداشت در کشور گفت: از سال ۱۳۶۴ که وزارت بهداشت شکل گرفت شاهد رشد ظرفیت پذیرش پزشکی در رشته‌های مختلف بودیم و از پذیرش ۷۰۰ نفری به پذیرش ۷ هزار نفری رسیده‌ایم که این نشان‌دهنده آن است که در رشته‌های پزشکی انحصار و صنفی‌نگری نداریم.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: در همه‌ رشته‌های پزشکی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، پزشکی عمومی، داروسازی، پرستاری و رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی رشد ظرفیت پذیرش داشتیم.

اکبری درباره موضوع کمبود پزشک اظهار کرد: در کشور کمبود پزشک نداریم، اما مشکل بر توزیع نیروی انسانی وجود دارد که با طرح پذیرش ۳۰ درصدی ظرفیت رشته‌های پزشکی به صورت بومی این مشکل حل می‌شود چرا که پذیرفته‌شدگان باید سه برابر مدت تحصیل یعنی ۲۱ سال در منطقه‌ای که تحصیل کرده‌اند باید خدمت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: از سال ۹۳ سهمیه بومی در رشته‌های پزشکی پذیرش کرده‌ایم و فارغ‌التحصیلان از سال ۱۴۰۰ در کشور توزیع می‌شوند و به این شکل مشکل کمبود پزشک و متخصص حل خواهد شد.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه