در آستانه حذف مالاریا و سرخک هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی گفت: در حوزه بیماری‌های غیرواگیر اقدامات بسیار خوبی در ۶ سال گذشته انجام شده که مورد تقدیر سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و همواره این نهاد بین‌امللی از ایران به عنوان یک کشور پیشرو تقدیر کرده است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته در دولت یازدهم و دوازدهم، ایران گواهی تصدیق مهار تراخم را در حوزه بیماری‌های واگیر دریافت کرد. در آستانه حذف مالاریا و سرخک در کشور هستیم و خوشبختانه در پنج سال گذشته، حتی یک مورد فلج اطفال گزارش نشده است.  

وی افزود: در حوزه زیرساخت‌های حوزه بهداشت در سطح روستاها و حاشیه شهرها، کارهای بسیار بزرگ و درخشانی انجام شده و زیرساخت‌های بسیار مناسبی ایجاد شده است.

رئیسی گفت: تحت پوشش قرار گرفتن بیش از ۸ میلیون نفر ایرانی که فاقد بیمه بودند در این دولت اتفاق افتاد که از دستاوردهای بزرگ حوزه سلامت است.

به گزارش ایرنا تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت اخیرا در پیامی، تلاش‌های دولت ایران در حوزه بهداشت و سلامت را ستود و افزود: معتقد هستیم که ایران یکی از کشورهایی است که با راهبری خود، بهترین عملکرد را در پیشگیری و مدیریت بیماری‌های غیرواگیر در سطح جهان با اجرای بیشترین تعداد مداخله های برتر توصیه شده سازمان جهانی بهداشت، داشته است.

در ادامه این پیام آمده بود: تبریک خود را به رهبر عظیم الشان جمهوری اسلامی ایران و وزیر عالی مقام بهداشت، جناب آقای دکتر  سعید نمکی، برای نیل به این دستاورد ممتاز، عرضه می دارم. شما ایران را در مسیری پایدار برای رسیدن به هدف توسه پایدار برای کاهش بیماری‌های غیرواگیر و بهداشت روان، قرار داده اید.

پایان پیام/

مطالب مشابه