استهلاک دستگاه های تصویربرداری پزشکی به دلیل نبود نقدینگی افزایش پیدا کرده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جلال جلال شکوهی، صبح پنج شنبه در حاشیه کنفرانس یک روزه اکوی قلب چنین، که در مرکز همایش های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: این کنفرانس با هدف به روز سازی اطلاعات و کسب دستاوردهای علمی در این حوزه برای همکاران رادیولوژی و متخصصین قلب کودکان، برگزار می شود.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران به مشکلات مراکز رادیولوژی کشور در تامین هزینه ها و تهیه دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز تصویربرداری پزشکی، اشاره کرد و افزود: با توجه به پایین بودن تعرفه و پشتیبانی نامناسب بیمه ها که همیشه بدهکار هستند، ما برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی در مراکز رادیولوژی دچار مشکل هستیم.

وی افزود: مراکز رادیولوژی کشور در تامین و انتقال ارز مورد نیاز برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی تصویربرداری پزشکی، دچار مشکل هستند و مانده ایم چکار کنیم، استهلاک دستگاه های تصویربرداری پزشکی به دلیل نبود نقدینگی افزایش پیدا کرده است، در شرایط کنونی که این مراکز با مشکل نقدینگی مواجه شده اند، به ناچار زمان استهلاک دستگاه ها و تجهیزات، از ۷ سال به ۱۰ سال و بعضا ۱۵ سال افزایش یافته است.

به گزارش مهر جلال شکوهی در پایان گفت: وزارت بهداشت می گوید افرادی که بالای ۱۵۰ کیلو وزن دارند نیز برای خدمات تصویربرداری پزشکی پذیرش شوند، در حالی که دستگاه های قدیمی، محدودیت وزنی دارند. اما دستگاه های تصویربرداری پزشکی جدید، این محدودیت را ندارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه