ضرورت تشکیل کمیته علمی پیشرفته در بیمه سلامت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد اسماعیل اکبری در جلسه ای که با حضور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص مدیریت هزینه های بالینی در نظام بیمه برگزار شد، با اشاره به جایگاه حساس بیمه در نظام سلامت بیان کرد: بیمه وکیل مالی مردم در تامین سلامتشان است و باید بابت ریال به ریال هزینه‌ ای که در این بخش می‌شود، پاسخگو باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: خوشبختانه ساختار آی تی در نظام بیمه در حال شکل گیری است و مشکلات این بخش تا حدود زیادی برطرف شده است ولی آن چیزی که بیش از هر مساله ای باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به محتوا و ساختار بیمه است تا برای بیمار بیشترین بهره را داشته باشد.

وی افزود: یکی از اصول دانش گرایی این است که در کارمان موثر باشیم  و در این راستا سازمان بیمه باید به نحوی توانمند شود که حتی بتواند نظام سلامت را اداره کند. بیمه باید تمام جوانب را بررسی کند که آیا اقدامی که انجام می‌دهد از هزینه اثربخشی کافی برخوردار است یا خیر، باید منابع مالی بیمه به درستی هزینه شود، افزود: طول عمر و کیفیت زندگی بیمار هر دو به یک اندازه باید مورد توجه قرار گیرد.

اکبری گفت: سازمان بیمه سلامت اقدامات خوبی در جهت رفع همپوشانی انجام داده است ولی آن چیزی که باید بیش از هر مساله ای مورد توجه قرار گیرد، توجه به کیفیت اقدامات در کنار اثربخشی است.

وی بر توجه به اقدامات پیشگیرانه از سوی بیمه تاکید کرد و گفت: حدود 80 درصد مردم در کشور کمبود ویتامین D دارند که با هزینه بسیار کمتری نسبت به درمان‌های پیشرفته می‌توان این مشکلات را که اثربخشی بیشتری نسبت به درمان دارند، برطرف کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت مشاور عالی وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: یکی از شاخص‌های اصلی مدیریتی در حوزه بیمه ارزان سازی خدمات است . ساختار بیمه هرگز نباید تسلیم تورم و فشارهای هدفمند شود و می‌توان به اهداف مرحله به مرحله با مدیریت منطقی بر منابع دست یافت.

پایان پیام/

مطالب مشابه