۸۰ درصد مطالبات پزشکان خانواده شهری تا پایان مرداد ماه تسویه شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا میرزایی بیان کرد: با توجه به اهمیت اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در دو استان فارس و مازندران، سازمان بیمه سلامت ایران با اعتقاد قلبی به اثرات اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری هر ماه یک پرداخت را انجام می دهد به طوری که تاکنون 80 درصد مطالبات علی الحساب مرداد ماه سال 98 پزشکان طرف قرارداد در دو استان فارس و مازندران پرداخت شده است.

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ادامه داد: همچنین مطالبات 4 ماه اول داروخانه های طرف قرارداد و پاداش متخصصین سطح 2 نیز به طور کامل تسویه شده است. 

وی افزود: تحلیل اطلاعات و عملکرد برنامه پزشک خانواده شهری دو استان نشان می دهد که بار مراجعات به علت دسترسی کامل مردم به پزشک خانواده در مقایسه با سایر استان‌ها بیشتر است یعنی مردم در سال 3 بار به پزشک خانواده مراجعه می‌کنند در حالی که مراجعه به پزشکان عمومی در سایر استانها 2 بار در سال است. 

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت میرزایی در پایان گفت: آمارهای سال 97 نشان می دهد که بار مراجعات مردم به پزشکان متخصص و فوق تخصص در دو استان فارس و مازندران نسبت به سایر استان‌ها کمتر شده است که در صورت اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در کل کشور می‌توان امیدوار بود که بخش قابل توجهی از هزینه های درمانی کاهش یابد.

پایان پیام/

مطالب مشابه