پوشش اجباری بیمه سلامت الزام قانونی دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جمشید شایان فر گفت: موضوع تکمیل پوشش بیمه همگانی به ویژه برای افراد فاقد بیمه همواره مورد توجه سازمان بیمه سلامت بوده است، تاکنون در زمینه پوشش اجباری بیمه الزامی وجود نداشت؛ اما براساس بند الف ماده 70 قانون برنامه ششم این الزام قانونی ایجاد گردید.

معاون اداره کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: آیین نامه اجرایی پوشش اجباری بیمه درشهریور ماه امسال به تصویب هیات وزیران رسید، با تصویب این آیین نامه افراد باید تا پیش از بیماری برای تحت پوشش قرار گرفتن مراجعه کنند.

وی افزود: اگر فردی در حال حاضر دارای پوشش بیمه نزد سازمان بیمه سلامت درهرکدام از صندوق ها می باشد ، پس از اتمام اعتبار دفترچه خود می تواند با مراجعه به دفاترپیشخوان طرف  قرارداد پوشش بیمه ای فعلی خود را کماکان استمرار بخشد ؛ اما افرادی که برای اولین بار متقاضی بیمه شدن می باشند می توانند درصورت تمایل و با پرداخت حق بیمه کامل یکساله به مبلغ 580 هزار و هشتصد تومان برای هر نفر بمدت یکسال از پوشش بیمه ای بهره مند گردیده و دفترچه بیمه دریافت نمایند.

شایان‌فر گفت: این افراد در صورت عدم توان پرداخت مبلغ مذکور می توانند درخواست ارزیابی وسع خود را در سامانه مربوطه ثبت نمایند. درخواستهای ثبت شده در سامانه جهت ارزیابی وسع به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بعنوان متولی انجام آن ارسال گردیده و وزارتخانه مذکور نیز حداکثر ظرف مدت یکماه نسبت به بررسیهای لازم و اعلام نتیجه اقدام خواهد نمود که این موضوع از طریق پیامک به فرد اطلاع رسانی خواهد شد، افراد مشمول می توانند بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان با مراجعه به آدرس اینترنتی  ihio.gov.ir  درخواست پوشش بیمه نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت معاون اداره کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت در پایان اضافه کرد: آموزشهای لازم در این زمینه به کاربران دفاتر پیشخوان ارائه گردیده و مراجعین بطور حتم میتوانند از توضیحات کارکنان این مرکز استفاده  نمایند. ضمن آنکه متقاضیان میتوانند با مراجعه به سامانه ثبت نام در بخشی که با عنوان " سوالات متداول " مشخص گردیده است از راهنمایی لازم بهره مند گردند و یا سوالات و ابهامات خود را مستقیما از طریق شماره 1666 از کارشناسان مربوطه مطرح نمایند.

پایان پیام/

مطالب مشابه