نظام پزشکی به عنوان اتحادیه صنفی می‌تواند در نرخ‌گذاری ویزیت‌ها نظر دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود رضایی درباره پلکانی شدن شیوه پرداخت مالیات گفت: پلکانی یعنی هر کسی درآمد و دارایی بیشتری دارد باید مالیات بیشتری هم پرداخت کند. فکر می‌کنم همه افراد فهیم مخصوصا پزشکان این را قبول دارند. حاکمیت مالیاتی هم این را حکم می‌کند از کسانی که توانایی مالی دارند مالیات اخذ شود.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: از پزشکان هم باید به صورت پلکانی مالیات وصول شود. این مساله ساده‌ای است و ضرورتی ندارد سران قوا بدان ورود کنند. نظام پزشکی به عنوان اتحادیه صنفی می‌تواند در نرخ‌گذاری تعرفه‌ها و ویزیت‌ها نظر دهد. فکر می‌کنم اینگونه کار راحت‌تر انجام شود. پزشکان هم قطعا می‌پذیرند اگر درآمدی دارند باید مالیات دهند و اگر ندارند لزومی به این کار نیست. اما اگر کار به افراد خاصی محول کنند، ظاهر قضیه شاید چندان خوشایند نباشد.

وی افزود: امروز وضع اقتصاد کشور به دلیل نامناسب بودن فروش نفت و تحریم‌ها خوب نیست و ناچار هستیم به هر صورت چرخ مملکت را بچرخانیم. در حالت عادی پایه‌های اصلی بودجه عمومی کشور از دو بخش تشکیل می‌شود: اخذ مالیات و عوارض و دیگری غرامت‌های بازرگانی اعم از نفت و غیرنفت. وقتی در بحث درآمد نفتی مشکل ایجاد شد، ناچار شدیم از طریق مالیات بودجه را تامین کنیم. در وصول مالیات هم استثنایی نباید باشد. همه افرادی که درآمد دارند، کارمند، پزشک، کسبه و... باید مالیات پرداخت کنند. هیچ فرد فهیمی با این امر مخالف نیست.

به گزارش فارس رضایی در پایان گفت: شاید عده‌ای این دید را داشته باشند که قرار است امر ناواجبی را عملی کنند ولی اگر با صنف هر قشری صحبت شود که خودشان هم در این امر دخالت داشته باشند، به راحتی می‌شود این موضوع را جا انداخت تا مورد پذیرش همه قرار بگیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه