چگونگی دریافت هزینه بستری در بیمارستان‌های غیرطرف قرارداد با بیمه سلامت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد حسینی درباره تسهیل دریافت هزینه بستری برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت در استان تهران بیان کرد: اگر بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با سازمان بیمه سلامت قرارداد داشته باشند، بیمه شدگان پس از مراجعه به این مراکز نیازی به ارائه مدارک به اداره کل بیمه سلامت استان ندارند و اسناد از طرف مراکز درمانی به بیمه ارسال می‌شود. ولی اگر بیمارستان یا مرکز درمانی با سازمان بیمه سلامت قرارداد نداشته باشد، بیمه شده باید مدارک بستری را به اداره کل بیمه سلامت استان ارائه کند تا هزینه بستری را دریافت کند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ادامه داد: به این اسناد، خسارت متفرقه گفته می‌شود و در گذشته بیمه شدگان در استان تهران مجبور بودند این مدارک را از سراسر استان به اداره کل بیمه سلامت بیاورند. برای تسهیل کار و رعایت حال بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، ۵ دفتر پیشخوان دولت مشخص شدند تا بیمه شدگان بتوانند مدارک خود را جهت دریافت هزینه بستری به این دفاتر پیشخوان تحویل بدهند.

مریم حسینی معاون بیمه خدمات بیمه سلامت استان تهران نیز درباره این موضوع گفت: از اول آذر سال گذشته برای کمک به بیمه شدگان تهرانی و جهت جلوگیری از تردد در خیابان‌های سطح شهر، ۵ دفتر پیشخوان در نقاط مختلف تهران از جمله قلهک، ستارخان، شهرری، میدان نبوت و آزادی برای خدمات دهی انتخاب شدند.

وی همچنین درباره پرداخت هزینه‌های درمانی توسط بیماران خاص بیان کرد: بیماران خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، ام اس، پیوند کلیه و همودیالیز مشمول بسته‌های خدمتی هستند که به صورت رایگان به آنها ارائه می‌شود و این مساله به منظور کاهش پرداخت از جیب بیماران و جبران بخشی از هزینه‌های آنها انجام می شود.  

به گزارش ایرنا معاون بیمه خدمات بیمه سلامت استان تهران در پایان اضافه کرد: در مورد دیالیزی‌ها نیز بسته خدمتی خاص این بیماری به صورت رایگان ارائه می‌شود. برخی آزمایش ها برای بیماران دیالیزی نیز به شکل رایگان انجام می شود. هزینه برخی داروها نیز از بیماران خاص دریافت نمی شود،  اما برای آزمایش های دیگر نظیر دیابت سهم سازمان در پرداخت ۷۰ درصد است و در صورت تجویز در دفترچه بیمار پرداخت می شود؛ بنابراین بیمه شده فرانشیز مورد نظر را پرداخت می کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه