دستورالعمل استفاده از واکسن HPV را در کشور نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، فرهاد هنجنی در حاشیه نوزدهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین پوست ایران گفت: برای تهیه این دستورالعمل باید از نخبگان و صاحب نظران دعوت شود تا آن را بر اساس شرایط کشور تدوین کنند، در خارج از کشور این موضوع وجود دارد، اما نباید از آنها تبعیت کنیم و باید این دستورالعمل را به صورت اختصاصی براساس شرایط خودمان داشته باشیم، شرایط زندگی و سایر موضوعات در ایران با خیلی از کشورها متفاوت است و به همین دلیل ما باید دستورالعمل اختصاصی داشته باشیم.

رییس انجمن متخصصین پوست ایران ادامه داد: در دیگر کشورها، افراد سنین پایین تر به تزریق  واکسن توصیه می شوند که ما باید در کشور خود بررسی دقیق انجام دهیم که چه افرادی و در چه سنینی این واکسن را تزریق کنند، موضوعات مرتبط این واکسن اعم از تزریق آن، در یکی از پنل های این کنگره مطرح خواهد شد که متخصصان زنان، پوست و عفونی در این پنل حضور دارند، اکنون واکسن HPV  بازار داغی دارد و باورهای غلطی در مورد آن وجود دارد که سعی شده در این پنل به همه آنها پرداخته شود.

وی به برگزاری سایر پنل های این کنگره اشاره کرد و افزود: پنل های مختلفی در قالب این رویداد علمی طراحی شده که از جمله آن می توان به "چطوری بیماران را درمان می کنم" اشاره کرد، با توجه به اینکه مقالات و کتب در اختیار همه است؛ سعی شده در این کنگره توجه بیشتری به انتقال تجارب نخبگان شود که بر این اساس مباحث جراحی پوست، لیزر درمانی و زیبایی پوست در این کنگره مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

هنجنی به برگزاری گارگاه های آموزشی در این رویداد علمی اشاره کرد و گفت: حداقل ۹ کارگاه آموزشی در این سه روز در زمینه هایی مانند جراحی پوست و تزریق چربی برگزار می شود. در تلاش هستیم از دستیاران جوان هم حمایت کنیم؛ تعدادی از گزارش های این دستیاران در دانشگاه های علوم پزشکی در این کنگره ارایه می شود.

به گزارش ایرنا رییس انجمن متخصصین پوست ایران در پایان اضافه کرد: نوزدهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین پوست ایران ۲۵ تا ۲۷ دی ماه برگزار می‌شود، امسال بر انتقال تجارب علمی و کاربردی متخصصان متمرکز شدیم و به عبارتی انتقال تجربیات از مهمترین اهداف این کنگره است. در این همایش به جای صرف وقت برای سخنرانی، پنل هایی که در نظر گرفته شده که  موضوعات آنها کاربردی و به روز است.

پایان پیام/

مطالب مشابه