صداوسیما برای بررسی مطالب حوزه سلامت از مسئولان وزارت بهداشت دعوت کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهروز بنیادی درباره اظهارنظر غیرکارشناسی شخصی در صداوسیما مبنی بر وجود آفلاتوکسین در شیر و لبنیات، گفت: از صداوسیما انتظار می‌رود در برنامه‌های خود از کارشناسان مورد تایید وزارت بهداشت و دارای مطالب علمی دقیق از مراجع رسمی استفاده کند.

وی افزود: در رابطه با یک موضوع نظرات مختلفی وجود دارد اما صدا‌و‌سیما باید برای انتشار مطالب با حساسیت بیشتری عمل کند. برنامه‌های صداوسیما مخاطب بسیاری زیادی دارد ضمن اینکه تمامی رسانه‌های خارجی برنامه‌های آن را رصد کرده و از این گونه مطالب با بزرگنمایی سوء استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: صدا و سیما برای بررسی مطالب حوزه سلامت از مسئولان و مراجع رسمی دعوت کند، صداوسیما باید برای پاسخگویی به پرسش‌های خود از مسئولان وزارت بهداشت و حوزه سلامت دعوت کند تا از بیان مطالب اثبات نشده و غیر کاشناسی که موجب نگرانی مردم می‌شود، جلوگیری کند.
 
بنیادی گفت: شاخص امید به زندگی ایرانیان در چهار دهه اخیر ۲۲ سال افزایش یافته و از 50 به 76 سال رسیده است، ارتقا شاخص‌های سلامت در طول سال‌های بعد از انقلاب حاصل تلاش همه سازمان‌های مسئول بوده است. باید این سوال را از خودمان بپرسیم که آیا مردم در طول این سال‌ها از شیر و محصولات لبنی استفاده نکرده‌اند؟ بنابراین نباید کلامی غیر دقیق و اثبات نشده‌ای را در برنامه‌های تلویزیونی با مخاطب بالا بیان کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان ضمن انتقاد از صدا‌و‌سیما به جهت انتشار مطالبی بدون منبع رسمی اظهار کرد:  برنامه‌های تلویزیونی می‌توانند موضوعات این چنینی را به صورت میز گرد با حضور کارشناس سوال کننده و مسئولانی که متولی سلامت هستند، برگزار کنند، کمیسیون بهداشت با دعوت از مسئولان مربوطه در هفته‌های آتی این موضوع را به صورت جدی پیگیری می‌کند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.