تاکنون هیچ مورد مشکوک ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین عرفانی در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر مشاهده یک مورد مشکوک به ویروس کرونا در کشور گفت: این شایعات صحت ندارد و تاکنون هیچ مورد مشکوک به این ویروس در ایران مشاهده نشده است.

رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: تیم غربالگری وزارت بهداشت اکنون در فرودگاه امام خمینی(ره) مستقر است و تمام مسافرانی که از چین به ایران می آیند با دقت کنترل و تب سنجی می شوند و اگر فردی تب داشته باشد یا علایم مشکوک به بیماری داشته باشد، بررسی می شود و اگر مشکوک به بیماری باشد مطابق دستورالعمل کشوری برای معاینات دقیق تر و آزمایش به بیمارستان ارجاع می شود.

به گزارش ایرنا مقام‌های چین روز یکشنبه در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کردند؛ شمار قربانیان ویروس "کرونا" به ۵۶ نفر و تعداد مبتلایان آن به بیش از یکهزار و ۹۷۵ تن رسیده است.

این آمار پس از آن منتشر شد که مقام‌های استان "هوبی" از ۱۳ قربانی جدید این ویروس و ابتلای ۳۲۳ نفر دیگر به آن خبر دادند.

هوبی اصلی‌ترین کانون گسترش کرونا به شمار می‌آید. آمار نشان می‌دهد که ۲۹ استان و منطقه چین به این ویروس مبتلا شده‌اند، آماری که شنبه منتشر شد، نشان می‌داد که یکهزار و ۲۷۹ نفر به این ویروس مرموز مبتلا شده و ۴۱ نفر نیز جانشان را از دست داده‌اند.

برخی کشورها از جمله فرانسه، مالزی، ژاپن و استرالیا ابتلای افرادی به کرونا را اعلام کرده‌اند. کانادا تازه‌ترین کشوری است که از ابتلای یک نفر به کرونا خبر داده است.

در زمان حاضر، شهر "ووهان" چین مهمترین مرکزی است که کرونا بشدت در آنجا گسترش یافته و مقام‌های این کشور، جمعیتی حدود ۵۴ میلیون نفر را در قرنطینه قرار داده‌اند.

"شی جین پینگ" رییس جمهوری چین عصر شنبه در نشست کمیته مرکزی دفتر سیاسی حزب کمونیست چین که به منظور تحلیل اقدامات پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تشکیل شد، از کنترل و پیشگیری شیوع این ویروس به عنوان مهمترین مسوولیت دولت نام برد.

پایان پیام/

مطالب مشابه