دادستان روحانیت به موضوع آتش زدن کتاب پزشکی ورود کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدجواد جمالی نوبندگانی با انتقاد از اقدام  آتش زدن کتاب علمی پزشکی، گفت: متاسفم برای این اتفاقی که افتاد و در این خصوص به جامعه علمی کشور تسلیت می‌گویم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آیت‌الله اعرافی عضو فقهای شورای نگهبان این موضوع را محکوم کردند و لازم است دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم، دادستان ویژه روحانیت و علمای دین نیز در این مورد وارد عمل شود، چرا که در بحبوحه کنونی کشور این موضوع کوچکی نیست و ممکن است توطئه‌ای باشد که از طریق آن بخواهند جوانان را از دین روی گردان کنند.  

وی افزود: این فرد لباس دین پیغمبری را بر تن دارد که هیچ گاه هیچ کتابی را آتش نزد و فرمودند که "اطلبوا العلم ولو بالصین"  و معتقد بودند که طلب علم بر هر مسلمانی اعم از زن و مرد واجب است، ضمن اینکه حضرت علی (ع) نیز بعد از اینکه ضربت خوردند پزشک مسیحی برای مداوای ایشان احضار شد، بسیاری از مردم و علما توسط همین کتابی که این فرد به آتش کشید درمان شدند، ضمن اینکه اسلام دینی است که با علم شروع شده است، کما اینکه اولین پیام وحی به پیامبر اقراء بوده است.

جمالی نوبندگانی گفت: بی‌تردید انجام هزاران عمل جراحی که روزانه انجام می‌شود و افتخارات پزشکی که وجود دارد با طبی که این فرد مدعی تسلط بر آن بوده امکانپذیر نیست، متاسفانه در شرایط کنونی این افراد از اعتماد و ناامیدی بسیاری از بیماران سرطانی نسبت به درمان سوءاستفاده می‌کنند و حتی تعدادی از این افراد اقدام به انتشار سی دی حاوی فیلم‌هایی می‌کنند که در آن توصیه شده که واکسیناسیون اطفال انجام نشود، چرا با این افراد برخورد نمی‌شود؟ چه کسی پاسخگوی کودکانی خواهد بود که به دلیل ممانعت از واکسیناسیون در آینده به فلج اطفال مبتلا شوند یا بیماران سرطانی که به دلیل توقف روند درمانی جان خود را از دست می‌دهند؟

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: جوانانمان باید بدانند حوزه علمیه و علمای کشور از اقدام به آتش کشیدن کتاب پزشکی تبری جسته و آن را قبول ندارند، ضمن اینکه مسئولان هم نباید از این موضوع به سادگی بگذرند و باید در این مورد شفاف‌سازی کرده و قاطعانه وارد عمل شوند، این فرد نه تنها عالم دین نیست، بلکه مطرود دین است.

پایان پیام/

مطالب مشابه