افزایش ۲۵ درصدی حقوق تمامی گروه‌های دستیاری در ماه جاری
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمود خدادوست در خصوص تدوین برنامه‌های مختلف جهت افزایش رفاه اعضای خانواده دانشگاه در تمامی سطوح، گفت: با توجه به رویکرد حمایتی ریاست دانشگاه، علی رغم محدودیت های مالی و اعتباری که به دلایل مختلف در تمام سطوح کشور وجود دارد و تحمیل بار مالی ناشی از نبود پردیس متمرکز در دانشگاه، بر آن شدیم با تامین منابع از روش های مختلف، برنامه های حمایتی مختلف برای تمامی سطوح دانشگاهی را فراهم کنیم.

 وی افزود: تدوین برخی از این برنامه‌ها طی یک ماه اخیر پیگیری شد و اکنون در مرحله اجراست، یکی از این اقدامات افزایش حقوق دستیاران در تمامی گروه هاست که بعد از اخذ مصوبه هیئت امنا، هفته گذشته افزایش حقوق تا سقف ۲۵ درصد در هیئت رییسه دانشگاه تصویب شد و رییس دانشگاه سقف ۲۵ درصد را مورد توجه قرار داد. بخشنامه این مصوبه به دانشکده پزشکی ابلاغ شد و در فیش حقوق ماه جاری به همراه مابه التفاوت آن از اول مهرماه، اعمال می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص دیگر اقدامات دانشگاه جهت افزایش رفاه دستیاران، گفت: تاکنون کارانه بر اساس دستورالعمل شورای عالی کارانه وزارت بهداشت، پرداخت می شد، اما در شورای عالی کارانه دانشگاه مصوب شد افزایش صد درصدی کارانه دستیاران در فصل زمستان به صورت علی الحساب اعمال شود. در این فاصله تلاش‌های لازم برای اخذ مجوز از شورای عالی کارانه وزارت بهداشت نیز صورت می گیرد.

خدادوست ضمن اعلام افزایش پرداخت حق بیمه مسئولیت حرفه ای دستیاران ادامه داد: با نگاه مثبت ریاست دانشگاه، پرداخت صد درصدی حق بیمه مسئولیت حرفه ای دستیاران نیز در هیئت رییسه مصوب شد. این میزان در مصوبه هیئت رییسه قبلی ۵۰ درصد بوده که با نارضایتی‌هایی روبه رو شد و در دور جدید مدیریتی دانشگاه این تعداد افزایش یافت. 

به گزارش ایسنا وی در پایان با اشاره به وضعیت نامطلوب پاویون های دستیاران در مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی تابعه دانشگاه، از اختصاص یک میلیارد تومان کمک هزینه به بیمارستان‌ها برای بازسازی و نوسازی محل اقامت دستیاران خبر داد.

پایان پیام/

مطالب مشابه