میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ۳ درصد است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدرعلی عابدی با بیان اینکه بیماری کرونا یک بیماری نوپدید است که هنوز روش درمان آن مشخص نیست، اظهار داشت: در این شرایط علم پزشکی حکم می‌کند که شدیدترین اقدامات احتیاطی را برای عدم ورود این بیماری به کشور انجام دهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: این اقدامات احتیاطی از قبیل جداسازی افراد مشکوک از افراد سالم، شناسایی افراد مشکوک و رعایت نکات بهداشتی است و معمولاً توصیه می‌شود افراد سالم از افراد مشکوک جدا شوند. این بیماری مشابه با بیماری آنفولانزا است،‌ آمارها نشان می‌دهد میزان مرگ و میر بر اثر کرونا 3 درصد است و از هر 100 نفر مبتلا یک نفر جان خود را از دست می‌دهد.

وی افزود: پیش‌بینی شده افرادی که علایمی نظیر تب را داشته باشند مشکوک ابتلا به این بیماری هستند و این بیماری نیز از طریق تنفس و تماس انتقال پیدا می‌کند لذا توصیه می‌شود افراد مشکوک علاوه بر استفاده از ماسک، دست‌های خود را مرتب بشویند همچنین افراد سالم از تماس با این افراد خودداری کنند.

به گزارش فارس عابدی در پایان گفت: لازم است مسافرانی که از کشور چین به کشور ما مراجعه می‌کنند از یک سالن مجهز به سیستم‌های کنترلی عبور کنند تا در صورت ابتلا به این بیماری شناسایی شوند همچنین از آنجایی که دوره کمون این بیماری 5 الی 14 روز است تأکید داریم که مسافرانی که از کشور چین با علایم کرونا به کشور مراجعه می‌کنند 14 روز در قرنطینه باشند.

پایان پیام/

مطالب مشابه