پرونده الکترونیک سلامت گام دوم تحول نظام سلامت در کشور است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی با اشاره به ضرورت اجرای کامل پرونده الکترونیک سلامت و حذف دفترچه‌های کاغذی، گفت: راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت یکی از مصوبات مهم در برنامه ششم توسعه و طرح تحول سلامت بوده که علاوه برحذف همپوشانی‌‌های بیمه‌ای هزینه‌های نظام سلامت کشور را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد.

وی افزود: پرونده الکترونیک سلامت همانند کارت هوشمند ملی دارای اطلاعات درمانی شهروندان بوده که به راحتی در تمامی مراکز خدامت درمانی و بیمارستان‌ها قابل دسترسی است، پرونده الکترونیک سلامت، به عنوان گام دوم تحول نظام سلامت در کشور تیرماه  با حضور رئیس جمهور و وزیر بهداشت استقرار پیدا کرد.

عضو فراکسیون غذا و دارو مجلس ادامه داد: معضل قاچاق دارو با کنترل خدمات سلامت و اجرای نسخه‌ نویسی الکترونیک تا حدود زیادی رفع کرد، پرونده و نسخه نویسی الکترونیک علاوه بر رفع قاچاق دارو موجب مدیریت درست توزیع و مصرف دارو در کشور نیز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت خالقی در پایان گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی پرونده الکترونیک سلامت را به عنوان یکی از مصوبات برنامه ششم توسعه از وزارت بهداشت پیگیری کرده و بر اجرای کامل آن در سراسر کشور اهتمام ویژه‌ای دارد.

پایان پیام/

1 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.