نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان رشته ای در علوم پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این سمپوزیوم دو روزه در تاریخ ١۶ و ١٧ بهمن ماه ٩٨، در تالار قلم سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، برگزار می شود.

براساس این گزارش، امروزه پس از گذشت یک قرن از طرح جدی مطالعات میان رشته ای در سطح جهان، فعالیت های بین رشته ای به بخش مهمی از گستره آموزشی و پژوهشی دانشگاه های برتر جهان تبدیل شده است. در طراحی دانش های میان رشته ای، با توجه به تعامل رشته های علمی و سطوح تلفیقی برنامه ریزی شده، ساختارهای میان رشته ای اشکال گوناگونی خواهند داشت. سطوح عمده ای که صاحبنظران در مقالات و اسناد منتشره به آن پرداخته اند به صورت فرارشته ای، میان رشته ای، چند رشته ای و تک رشته ای، است.

برخلاف سابقه حدودا صدساله دانش های میان رشته ای در جهان، سابقه میان رشته ای در کشور محدود به فعالیت های پراکنده و موردی در چندسال اخیر بوده و رویه سیستماتیک مشخصی از نوع همگرایی کشوری در این مقوله به چشم نمی خورد.

شبکه سازی ملی نقش بی بدیل و انکار ناپذیری را در توسعه کشور برعهده دارد. برگزاری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان رشته ای در علوم پزشکی، تلاشی اصیل و برگرفته از همفکری و هم افزایی چندین ماهه در کارگروه الگوی گسترش دانش های میان رشته ای دانشگاه علوم پزشکی زنجان، به عنوان نخستین گام در طرح موضوع ملی در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور مبنی بر پیشگامی علمی و فناوری در منطقه است.

به گزارش وب‌دا این سمپوزیوم با هدف تحقق بهینه اهداف ماموریت ویژه کشوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در حیطه الگوی گسترش دانش های میان رشته ای علوم پزشکی کشور، ارایه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی فعالان این حوزه در زمینه برنامه های درسی و آموزش های میان رشته ای، ایجاد بستری مناسب جهت آشنایی با متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و غیر دانشگاهی کشور در حوزه مطالعات میان رشته ای، آشنایی با تجارب و چالش های مراکز موفق ارائه دهنده دوره های آموزشی میان رشته ای و هم افزایی و تبیین اهمیت تدوین برنامه های میان رشته ای در آموزش و پژوهش علوم پزشکی در کشور، برگزار شده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.