روش تشخیص بالینی کرونا چیست؟
وزارت بهداشت ارائه هر نوع آمار محلی در خصوص بیماری کرونا را ممنوع کرده است (این موضوع اولین بار توسط دکتر غدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به صورت تلویحی افشا شد.)

علی‌رغم این محدودیت و ممنوعیت، به دلیل گسترش بیماری کووید ۱۹ (کرونای جدید ۲۰۱۹)، دانشگاه‌های علوم پزشکی در بسیاری از استان‌های کشور، شروع به ارائه آمار مبتلایان به بیماری در سطح استان‌ها کرده‌اند.

مجموع آمارهای محلی، تفاوت محسوسی با آمارهای کشوری دارد. علت این تفاوت آماری در این است که با گذشت زمان و شناسایی کامل علائم نوع شدید کووید ۱۹ در موارد بستری با توجه به علائم بالینی و رادیولوژیک و حتی بدون انجام تست تخصصی آن که زمان‌بر و محدود می‌باشد، کاملا قابل تشخیص شده است.

در حال حاضر حتی در صورت تشخیص قطعی بالینی و رادیولوژیک و شروع درمان‌های علمی از سوی پزشکان، تا قبل از مثبت شدن تست تخصصی، بیمار مذکور فقط تحت عنوان مورد مشکوک به کرونا از سوی وزارت پذیرفته می‌شود و در آمار موارد مثبت اعلام نمی‌شود!

به نظر می‌رسد که ضروری است وزارت بهداشت دست از کتمان واقعیات برداشته و شرط مثبت شدن تست تخصصی را برای تشخیص قطعی این بیماری بردارد تا تعداد واقعی بیماران بستری مشخص گردیده و میزان حقیقی گسترش بیماری در کشور اعلام گردد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.