مراسم عزا و عروسی متوقف نشده و برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در این راستا سینماها، سالن های نمایش، مجامع عمومی و همایش ها تعطیل شده و مسابقات ورزشی بدون تماشاگر برگزار می شود.

این تمهیدات بهداشتی حتی در خصوص برگزاری نماز جمعه و مراسم مذهبی نیز تمهیداتی اندیشیده شد.

در این میان سعید نمکی، وزیر بهداشت و کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد مبارزه با کروناویروس از عدم برگزاری مراسم عزا و عروسی و شادی نیز سخن گفتند و اعلام کردند که تالارهای پذیرایی باید با پس دادن ودیعه ها از برگزاری این مراسم پیشگیری کنند.

اما رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس می گوید که هیچ مراسمی تعطیل نشده است.

خسرو ابراهیمی نیا، رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس با بیان اینکه چه کسی به شما گفته تالارهای پذیرایی نباید مجلسی را برگزار کنند؟ گفت : تالارهای پذیرایی اگر بیعانه ای دریافت کرده باشند و مشتری به دلیل شیوع کرونا ویروس درخواست کند، بیعانه او را پس می دهند در غیراینصورت مراسم های عزا و شادی در حال برگزاری است.

او در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر مراسم ها به روال عادی و سر وقت برگزار می شود؟ گفت: بله. تمام مراسم ها به صورت عادی برگزار می شود و هیچ مشکلی وجود ندارد.

خسرو ابراهیمی نیا در پاسخ به این سوال که دستوری مبنی بر لغو مراسم های شادی و عزا از سوی وزارت بهداشت به شما ابلاغ نشده است؟ تاکید کرد: تاکنون هیچ ابلاغیه ای به دست ما نرسیده است. رکنا

پایان پیام/

مطالب مشابه