چرا برنامه "دورهمی" با حضور مردم اجرا می‌شود؟!
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی درباره حضور مردم در برنامه "دورهمی" با وجود تاکید بسیار مسئولان نظام سلامت کشور درباره جلوگیری از تجمعات برای مقابله با ویروس کرونا گفت: از ابتدا تمام مرخصی‌ها و تعطیلاتی که در نظر گرفته شده است، عملا به این خاطر بوده که مردم در خانه بمانند و در هیچ گونه تجمعاتی شرکت نکنند تا از اشاعه ویروس جلوگیری شود. گویا هیچ احساس خطری از این بابت وجود ندارد، یا میان مردم و دولت اعتمادی نیست یا مردم به سلامتی خوشان بی‌توجه هستند. همه این اقدامات انجام شده تا مردم حافظ سلامت خودشان باشند.

وی در واکنش به دعوت برنامه دورهمی از مردم برای حضور در این برنامه افزود:‌ وقتی اعلام خطر می‌شود، باید همه رعایت کنند، ویروس که مرزی ندارد و از هرکجا که بتواند وارد می‌شود، مردم عموما رعایت نمی‌کنند و حتی در خیابان هم می‌بینیم که بدون ماسک و دستکش تردد دارند و مسافرت می‌روند، دولت تا جایی که توانسته مساله را کنترل کرده است، اما طبق گزارشات پلیس دیدیم که مردم در جاده چالوش، کرج- قزوین در حال تردد بودند، با این تفاسیر به این نتیجه می‌رسیم که این فرهنگ هنوز میان مردم ما جا نیفتاده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این مساله حتی مسئولیت شرعی دارد. وقتی نماز جمعه تعطیل می‌شود، چرا تجمعی دیگر باید صورت بگیرد؟ مردم باید بدانند که اگر در تجمعات باشند و رعایت نکنند حتما با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد.

خالقی در خصوص اینکه چه ضرورتی دارد با توجه به هشدارهای داده شده مردم در برنامه‌ دورهمی به شکل حضوری شرکت کنند؟ گفت:‌ مردم در مقابل سلامت خود و دیگران مسئول هستند، ویروس کرونا در چین جمع شد، زیرا مردم همکاری کردند. این مساله شوخی‌بردار نیست، زیرا برای ویروس کرونا دارو و واکسن خاصی وجود ندارد. وقتی خطر کرونا ویروس جدی گرفته نشود، طبیعتا تلفات هم بالا می‌رود. گویا برای یک عده مهم نیست که جان خود را بیخود و بی‌جهت از دست بدهند و این یک نوع خودکشی است.

به گزارش ایلنا وی در پایان تاکید کرد: سه حق گردن انسان است که شامل حق خود، حق‌الناس و حق‌الله است و بالاترین و مهم‌ترین آن حق‌الناس است. اگر ما بهداشت و مراقبت‌های لازم را رعایت نکنیم و موجب بیماری دیگران شویم، قطعا مسئولیت بیماری او نیز گردن ما می‌افتد.

پایان پیام/

مطالب مشابه