کودکان کار مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همایون هاشمی از کودکان کار، خیابانی و زباله‌گردها به عنوان عامل تسریع انتشار بیماری کرونا  یاد کرد و گفت: این کودکان به لحاظ نوع رفتار اجتماعی که دارند، مهمترین منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شوند، چرا که همچون سایر کودکان ممکن است به این بیماری مبتلا نشوند، اما می‌توانند ناقل این ویروس بوده و آن را به بزرگترها منتقل کنند.

وی با انتقاد از عدم توجه مسئولان مربوطه در جهت آسیب‌‎شناسی وضعیت کودکان کار در انتشار ویروس کرونا افزود: متاسفانه با اینکه تردد این کودکان در سطح خیابان می‌تواند عاملی برای تسریع انتشار ویروس کرونا باشد، اما تاکنون هیچ برنامه‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه برای بررسی آنها ارائه نشده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: آنچه مسلم است سازمان بهزیستی باید برای ساماندهی افرادی که تحت حمایت این سازمان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارند، آستین بالا بزند و به صورت ویژه به این موضوع ورود پیدا کند.

هاشمی گفت: سایردستگاه‌های حمایتی همچون شهرداری نیز باید برای بررسی کودکان کار، خیابانی و زباله‌گردها ورود پیدا کنند و با در اختیار قرار دادن تجهیزات لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، اصول لازم بهداشتی را به آنها آموزش دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان با اشاره به اهمیت توجه دستگاه‌های حمایتی به وضعیت آسیب‌دیدگان اجتماعی برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تاکید کرد: هم‌اکنون که انتشار ویروس کرونا به یک چالش ملی تبدیل شده است، می‌طلبد که دستگاه‌های حمایتی همچون سازمان بهزیستی و شهرداری در جهت حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی به بهترین شکل نقش‌آفرینی کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه