۳۰ هزار روانشناس برای خدمت در سامانه ۴۰۳۰ اعلام آمادگی کرده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد حاتمی گفت: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از آغازین روز‌های بحرانی ویروس کرونا، جلساتی مبنی بر کنترل و مقابله با ویروس کرونا در نظر گرفته است و ۷۰۰ روانشناس و مشاور داوطلب به سامانه ۴۰۳۰ معرفی شدند تا به افراد جامعه آرامش دهند. تاکنون ۳۰ هزار روانشناس و مشاور اعلام آمادگی کرده‌اند تا در سراسر کشور به مردم ارائه خدمت دهند.
 
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به بزرگترین تضعیف کننده سیستم ایمنی بدن گفت: با بروز استرس و اضطراب، قدرت تدافع بدن نسبت به دریافت و جذب انواع بیماری‌ها پایین می‌آید و علاوه بر اختلال سیستم عصبی، سیستم هموستاز بدن را با مشکلاتی رو به رو می‌سازد، باید در وهله اول مشکلات و معضلات را در شرایط هموار پذیرفت، پذیرش واقعیت مشکلات یکی از ارکان اصلی کاهش استرس و اضطراب است، به طور کلی افرادی که با منطق و ذهن آزاد مباحث تلخ را می‌پذیرند، سریع‌تر با واقعیت کنار می‌آیند و این موضوع سبب می‌شود تا افراد با مباحث و موضوعات هوشیارانه‌تر عاقلانه‌تر برخورد کنند.

وی در خصوص مدیریت استرس افزود تمامی افراد جامعه باید استرس خود را مدیریت کنند، زیرا در این موارد انسان‌های خلاق و باهوش شکست‌ها را می‌توانند به راحتی تبدیل به موفقیت و فرصت کنند. البته شایان ذکر است؛ به خانواده‌ها توصیه می‌شود، در این شرایط بحرانی کودکان خود را به ورزش، خواب مناسب، کتاب خوانی و تغذیه خوب ترغیب کنند، زیرا این موارد استرس را کنترل می‌کنند و می‌توانند بدن افراد را نسبت به حواشی این ویروس تنظیم کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حاتمی در پایان گفت: قرنطینه یا این سبک جدید زندگی با سال‌های گذشته متفاوت است، به طوری که باید با فرزندان رابطه صمیمی و دوستانه برقرار کرد تا آن‌ها نیز با شرایط خود را وفق دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه