به دلیل فریز تعرفه، تداوم وضعیت موجود برای جامعه پزشکی امکان‌پذیر نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن مصلحی گفت: با توجه به مشکلات روز افزون همکاران جامعه پزشکی در خصوص اداره مراکز تشخیصی، درمانی و خدماتی در مواجهه با افزایش سرسام آور هزینه های وسایل مصرفی، تجهیزات، نیروی انسانی، لوازم حفاظتی کرونا، حامل های انرژی و حتی اجاره بهاء، خصوصاً برای گروه های دندانپزشکی، آزمایشگاه، داروساز و رادیولوژیست، انتظار بجایی است که شورای عالی نیز پیرو جلسه اخیر خود و ارکان دیگر با معاون اول رئیس جمهور پیگیر راهکار عملی برای انتقال داده هایی باشد تا با کارگروه بازنگری تعرفه های سال 1399 دفتر معاون اول زبان مشترک و موثر پیدا کند.

دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: پر واضح است که به دلیل فریز تعرفه طی سالیان متمادی، تداوم وضعیت موجود برای جامعه پزشکی بویژه بخش خصوصی امکان پذیر نبوده و افت خدمات، کمبود و تعطیلی آن ها را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر شورایعالی مصوب کرد اعضای منتخب سازمان که در این کارگروه شرکت دارند از نظرات کارشناسی انجمن های علمی در جهت گفتمان تخصصی، اقتصادی و موثرتر با سایر اعضای کارگروه بهره جویند.

وی افزود: متاسفانه علی رغم همه جانفشانی ها، نامه نگاری ها، پیگیری ها و جلسات با برخی مقامات عالی، همچنان از  طرح های مساعدت بانکی و مالیاتی تا این لحظه خروجی قابل قبول و تاثیرگذاری مشاهده نشده است لذا شورا مصوب کرد ارکان اجرایی و تصمیم گیری سازمان تا حصول نتیجه عملی به گفتگو، مکاتبه و پیگیری خود ادامه دهند و گزارش آن را برای تصمیمات بعدی ارائه نمایند، افت کیفیت خدمات موضوعی نیست که حداقل جامعه پزشکی بر آن چشم خود را ببندد. این موضوع باید به اقسام روش های قانونمند به گوش مسئولین عالی کشور و خصوصاً نمایندگان مجلس برسد. هرچند رسانه ها از واژه لابی از بعد منفی آن  وارد می شوند منتها بر همه ما واجب است موضوع مهم خدمات سلامت که در تخصص ماست را با روش های مختلف به مسئولان امر منتقل نماییم.

مصلحی موضوع دیگر را انتظارات این شورا و بدنه جامعه پزشکی از معاون جدید توسعه مدیریت و منابع سازمان دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه اعضای شورا از انتصاب دکترتاجرنیا خشنودند و با توجه به توانمندی های ایشان، دید صنفی و همچنین سابقه حضورشان در انجمن های دندانپزشکی و علمی ضمن تبریک به ایشان و رئیس کل سازمان مصوب نمودند با توجه به انتظارات موجود در جلسه بعدی که در تیرماه بصورت حضوری تشکیل می شود، معاون جدید توسعه مدیریت با نگاهی جامع مشکلات و معضلات این معاونت و سازمان را واکاوی و طرح های خود را برای تسهیلات و تحولات جدید در این حوزه ارائه نمایند. اعضای شورا هم مصمم هستند در همکاری نزدیک با این معاونت گام های بلندی بردارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی در پایان به موضوع جلسه شورای عالی با اعضای صندوق رفاه در همین هفته اشاره کرد و گفت: می دانیم که صندوق رفاه برای برآورده کردن انتظارات اعضاء و پیشبرد اهداف خود، با برخی مشکلات نظیر تعیین تکلیف  شرکت های بیمه و اساسنامه و ... روبروست، لذا در این نشست مصوب شد مدیرعامل صندوق در نشست آینده طرح های خود، مشکلات پیش رو و راه حل های صندوق را برای دوره باقی مانده خدمت خود آماده تا در صورت نیاز به مصوبه سریعاً اقدام شود. با این اقدام پیش بینی می شود صندوق رفاه سازمان نیز طی ماه های آینده برنامه هایی در جهت رفاه اعضاء ارائه نماید.

پایان پیام/

مطالب مشابه