۴۱۲ نفر از کارکنان بیمارستان‌های استان بوشهر کرونایی شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید کشمیری، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ مورد مبتلای جدید به کرونا در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌ شده‌اند، افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ مورد از موارد بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر با حال عمومی خوب ترخیص شده‌اند که ۱۴ مورد آن‌ها مبتلا به کرونا بوده‌اند.

وی با اشاره به افزایش ۳ مورد بستری در بخش‌های مراقبت ویژه افزود: در حال حاضر ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ICU تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ثبت ۳ مورد جدید فوتی در استان خبر داد و گفت: متأسفانه شمار جان‌باختگان ناشی از ویروس کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه سوم تیرماه به ۵۸ نفر رسیده است.

کشمیری اضافه کرد: همچنین ۲۴۲ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که ۱۲۲ مورد آن‌ها مبتلا به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به جزئیات ۳ مورد جدید فوت شده، بیان کرد: یک خانم ۷۷ ساله ساکن شهرستان کنگان، یک خانم ۶۳ ساله ساکن شهرستان بوشهر و یک آقای ۶۹ ساله ساکن شهرستان دشتستان همگی با سابقه بیماری‌ زمینه‌ای فوت کرده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به محموله‌ کمک‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت برای تقویت بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت مقابله با بیماری کرونا، تجهیزاتی به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان ارسال کرده است.

سعید کشمیری تصریح کرد: این تجهیزات شامل ۵ دستگاه ونتیلاتور بزرگسال، ۵ دستگاه ونتیلاتور پرتابل، ۴ دستگاه مانیتور ثابت، ۳ دستگاه ونتیلاتور پرتابل آ.سی.یو. و ۴ دستگاه ساکشن پرتابل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تعداد ۲۳۹۶ تخت برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده‌ است، عنوان کرد: تعداد ۲۱۹۱ پرستار در سه ماهه اول سال ۹۹ در بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا به مردم خدمت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۴۱۲ نفر از کارکنان بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استان بوشهر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، اظهار کرد: همه کارکنان مبتلا به کرونا جهت گذراندن دوره نقاهت در منزل به سر می‌برند و ۶۶ نفر آنها پس از بهبودی به محل کار بازگشته‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه