احتمال پوشش بیمه‌ای واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر و کم درآمد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدسجاد رضوی گفت: با توجه به این که شرایط همزمانی شیوع آنفلوآنزای فصلی و بیماری کووید19 "در فصل سرما" را در پیش داریم، پیشنهادی داده شد تا گروه‌ها پر خطر و کم درآمد جامعه بتوانند در قالب پوشش بیمه‌ای از واکسن آنفلوآنزا استفاده کنند. 

وی افزود: تصمیم‌گیری‌های بیشتر پیرامون این موضوع در دست بررسی است،‌ اکنون اقدامات کارشناسی در دست انجام است و امیدواریم بر اساس این پیشنهاد،‌ این واکسن در پوشش بیمه قرار گیرد، سازمان‌های بیمه‌گر به شرط تامین اعتبارات لازم موافق این طرح هستند،‌ پوشش بیمه‌ای این واکسن بویژه برای گروه‌های پرخطر، بیماران زمینه‌ای و کم درآمد بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم بتوانیم شورای عالی بیمه را در این زمینه قانع کنیم.

به گزارش ایسنا دبیر شورای عالی بیمه سلامت در پایان گفت: هزینه اثربخشی این اقدام بسیار بالا خواهد بود، بنده اعتقاد دارم زمانی که بتوانیم کاری کنیم که مردم با تزریق واکسن به آنفلوآنزای فصلی مبتلا نشده و در بیمارستان نیز بستری نشوند، می‌توانیم هزینه‌هایمان را کاهش دهیم. انجام این اقدام تنها یک هزینه اولیه دارد، ولی در کل به نفع حوزه سلامت و سازمان‌های بیمه‌ای است؛ چراکه می‌تواند هزینه‌های بعدی را تا چندین برابر کاهش دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه