مشکلی از بابت کمبود ماسک در کشور نداریم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه‌ساز درباره وضعیت تولید ماسک در کشور گفت: امروز به صورت روزانه حدود ۶ الی ۷ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود و انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماسک که متولی صنفی تهیه و توزیع ماسک هستند، اعلام کردند که توانایی افزایش شیفت‌های خود را دارند و در این خصوص نیازمند حمایت‌های مالی هستند.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: این انجمن‌ها انتظاراتی دارند که اگر با آنها به توافق برسیم میزان ظرفیت تولید ماسک در کشور افزایش خواهد یافت، درحال حاضر مشکلی در زمینه تولید ماسک وجود ندارد، امروز بخش عظیمی از نیاز کشور با افزایش ظرفیت تولید در داخل کشور برطرف می شود. در زمینه تولید ماسک ظرفیت کشور ۸ برابر شرایط معمول افزایش یافته است.

به گزارش فارس وی در پایان افزود: در زمینه تولید محلول و ژل های ضدعفونی کننده ظرفیت تولید کشور بیش از ۱۰ برابر شرایط قبل از بحران شیوع کرونا افزایش یافته است و در حوزه دارو نیز امروز نیاز کشور در داخل برطرف می شود، البته در روزها و هفته های نخست به دلیل حجم بسیار بالای نیاز کشور، مشکلاتی در تهیه و تامین اقلام مورد نیاز پرسنل بهداشتی و درمانی وجود داشت که امروز کمبودی در این حوزه ها مشاهده نمی‌شود، زیرا حجم تولید داخلی افزایش و بخشی از اقلام مورد نیاز نیز از طریق واردات تامین شده می شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.