مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات درمانی یاری نمایید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن نامه به شرح زیر است:

ملت شریف و بزرگ ایران

کشور عزیزمان روزهای سختی را سپری می کند، انواع و اقسام فشارهای اقتصادی، امنیتی و سیاسی خارجی، سوء مدیریت ها و غفلت های داخلی، ناهنجاری های اجتماعی و ده ها چالش اساسی دیگر، اوقات تلخی را برای همگان رقم زده و از سویی دیگر بیماری کرونا، دشواری ها را مضاعف و عرصه را تنگ تر نموده است.

فرزندان خدوم شما در حوزه سلامت همانند دوران جنگ تحمیلی و وقوع بلایای طبیعی هم اکنون نیز با وجود کم لطفی ها و حتی جسارتهای بی سابقه و علیرغم عزادار بودن همکاران جانباخته و هموطنان عزیز خود در راه مقابله با کرونا و دلشکسته و مغموم از توهین ها، هتک حرمت ها و حتی ضرب و شتم کادر مراکز درمانی، با جانفشانی و ایثارگری به صورت شبانه روزی به خدمت صادقانه مشغولند و تاکنون در این راه شاهد پرپرشدن حدود یکصدوبیست نفر از بهترین دوستان خود بوده اند.

مرگ فجیع و اسفناک عزیزان مان در حادثه مرکز درمانی سینای اطهر نیز قلوب آنان را مالامال اندوه و غم نموده است.

برادر و خواهر گرامی، اکنون حدود شش ماه از درگیری کادر بهداشت و درمان با بلای بزرگ کرونا می گذرد، فعالیت طاقت فرسای شبانه روزی در مراکز بهداشتی و درمانی روح و جسم آنان را فرسوده کرده و بدتر از آن نگرانی و اضطراب در خصوص افزایش مجدد ابتلای هموطنانمان به این بیماری، آنان را خسته تر نموده است.

عزیزان گرانسنگ، ما اعضای شورای عالی نظام پزشکی به عنوان نمایندگان جامعه بزرگ پزشکی ایران ضمن آرزوی صحت و سلامتی کامل برای یکایک شما هموطنان گرامی بر رعایت موارد زیر تأکید می نمائیم:

۱_ مشارکت و همکاری عموم مردم شرط اساسی کنترل همه گیری کروناست. استفاده همگان از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، عدم برگزاری اجتماعات "مراسم عزاداری، جشن و .." و رعایت سایر توصیه های بهداشتی ضرورتی حیاتی و سرنوشت ساز برای پیشگیری از بیماری و مرگ عزیزانمان است.

۲_ تنها و تنها راه برون رفت از شرایط وخیم فعلی؛ حفظ آرامش، تفاهم، همبستگی، آگاهی و افزایش اعتماد عمومی است که باید در گفتار و رفتار تمامی اقشار جامعه بالأخص دولتمردان تجلی یابد.

۳_ علیرغم عدم انسجام و آینده نگری لازم در سیاستگذاری های مربوط، مجددا" بر رعایت توصیه ها و نکات بهداشت فردی و اجتماعی به صورت کامل توسط مردم تاکید می کنیم، امری که می تواند از بروز یک فاجعه ملی به علتشیوع و مرگ و میر مضاعف بیماری کرونا جلوگیری نماید.

۴_ ملت عزیز ایران 

پزشکان، پرستاران و سایر فرزندان شما در حوزه بهداشت و درمان با تمام توان تلاش می کنند تا به بهترین نحو خدمت نمایند، لیکن در کمال تعجب مشاهده می کنند که عده معدودی ناآگاه، با اسائه ادب، توهین و تهدید و اعمال خشونت، زخم های بسیار عمیقی بر دل های آزرده آنان وارد می کنند. حداقل انتظار این است که با تأسی به فرهنگ کهن ایرانی و آموزه های دینی با تامین امنیت و رعایت حرمت سپیدپوشان فداکار عرصه سلامت و با فراهم آوردن فضایی آرام و انگیزه بخش، مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات و کمک بیشتر به همنوعانمان یاری نمایید.

شورای عالی نظام پزشکی کشور
منبع: روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه