دامنه سنی بیماری کرونا کاهش یافته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، نادر توکلی گفت: با توجه به شرایط موجود، فعلا سیاستی برای باز شدن نقاهتگاه‌ها وجود ندارد و به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شرایط دورکاری کارمندان و لغو طرح ترافیک در ستاد مدیریت بیماری کرونا مطرح شده و در حال پیگیری است.

معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با توجه به افزایش مبتلایان و گسترش بیماری تاکید کرد: ابتلا به کرونا ویروس جدی است. مردم بی خیال نباشند و حتی الامکان در خانه بمانند. از وسایل حفاظت فردی استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، به دلیل رعایت نشدن موازین بهداشتی، افزایش ترددها، انجام مراسم ها، شاهد موج دوم کووید- ۱۹ و گستردگی بیماری کرونا هستیم که این خود سبب افزایش بار بیمارستانی شده است.

وی اظهار کرد: بجز مراکز تک تخصصی، تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی ملزم به پذیرش بیماران کرونایی هستند، اگر علائم تنفسی شدید ندارید به بیمارستان ها مراجعه نکنید و خدمات درمانی را از کلینیک های سرپایی، درمانگاه ها، مطب ها و مراکز ۱۶ ساعته دریافت کنید، تاکنون ۳۰ درصد از تخت های دولتی تحت پوشش برای بیماران کرونایی اختصاص یافته است که این خود به اقتصاد درمان صدمه وارد کرده است، اگرچه بیماران چند ساعتی در بخش اورژانس ماندگاری دارند، ولی تا این زمان تمام بیماران پذیرش شده و به محض خالی شدن تخت، به بخش بستری منتقل می شوند.

به گزارش ایرنا توکلی در پایان گفت: به تمام بیمارستان های استان تهران بخشنامه ابلاغ شده که بیماران کرونایی، ملاقات ندارند. لذا سامانه ای در تمامی مراکز برای پاسخگویی تلفنی به همراهان و آگاهی از وضعیت بیمار راه اندازی شده است، به منظورافزایش گردش کار، کمیته تعیین تکلیف ترخیص بیماران که بهبود نسبی دارند با هماهنگی معاونت درمان و مدیر گروه عفونی تشکیل شده است، با توجه به رصد آمار ورودی و پذیرش بیماران، در صورت نیاز، سایر بخش های بیمارستانی برای بیماران کرونایی خالی می شود و تمام تلاش ما این است یک روند مستمر در ارائه خدمات بین بیمارستانی ایجاد شود، دامنه سنی بیماری کرونا پایین آمده است، تمام افراد بالای ۲ سال از ریسک برابر ابتلا برخوردارند و افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند، بیشتر در معرض خطر هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه