پرسنل حاضر در نقاهتگاه‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رضا کرمي‌محمدي درباره روند افزايشي ابتلا به کرونا در بين کارکنان شهرداري در هفته‌هاي اخير گفت: روند ابتلا به کرونا در يکي دو هفته گذشته در شهرداري تهران زياد شده است و با توجه به گزارش‌هايي که از مناطق مختلف دريافت مي‌کنيم، تعداد موارد ابتلا بيشتر شده است. آخرين آمار اعلام شده حدود 690 نفر بوده و آمار در حال گردآوري است، اما با توجه به برآوردها احتمالا به اين آمار در حدود 150 نفر اضافه مي‌شود.

رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهرداري تهران در خصوص کمرنگ بودن استفاده از ظرفيت‌‌هاي محله‌اي براي فرهنگسازي در استفاده از ماسک گفت: در دوره اول شيوع کرونا پوسترهاي خياباني و بيلبوردها در شهر پر شدند، اما همان زمان نيز آنگونه که بايد و شايد پاسخي از سوي شهروندان دريافت نکرديم، الان هم اين اقدامات در مترو، فضاهاي مختلف شهرداري و... گفته مي‌شود، اما اينکه شهرداري برنامه خاصي براي تشويق مردم به استفاده از ماسک داشته باشد، اينطور نبوده است.

وی افزود: استفاده از ماسک در مناطق جنوبي پايتخت کمتر است، شهرداري تهران نيز تابع ستاد کرونا است، اما اکنون ظرفيت مردم کم شده است و مثل قبل نيست. فشارهاي اقتصادي و روحي که در اين مدت به مردم وارد شده، شرايطي را ايجاد کرده و در نتيجه بايد به اندازه ظرفيت‌ها انتظار داشت و نمي‌توان بار بيشتر به مردم اضافه کرد، اکنون ظرفيت مردم آنقدري نيست که بخواهيم مکاني را تعطيل کنيم و مجددا نسبت به بازگشايي آن اقدام کنيم، در نتيجه بايد بيشتر درباره اين موضوع فکر شود و اقدامي اصولي انجام گيرد. يکي از اقداماتي که به مردم فشار زيادي وارد نمي‌کند، غربالگري است، اما نمي‌دانم چرا اين اقدام انجام نمي‌شود.

کرمی محمدی گفت: چرا رهگيري بيماري که از بيمارستان بيرون مي‌آيد و هنوز ناقل است و يا بيماراني که در بيمارستان پذيرش نمي‌شوند، انجام نمي‌شود؟ حداقل کاري که مي‌توان انجام داد اين است که ببينيم اين بيمار با چه کساني در تماس است و نسبت به شرايط اقدامات درخوري را انجام داد و اينگونه شيوع بيماري را کنترل کرد، اين روش يکي از اقدامات موثر در جلوگيري از شيوع بيماري است که چندان به مردم فشار نمي‌آورد، تعجب مي‌کنم که چرا اين اقدامات انجام نمي‌شود، شهرداري تهران نيز در غربالگري دور قبل کمک کرد و مجددا مي‌توان نسبت به آن اقدام کرد.

رئيس سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهرداري تهران کرمي محمدي در پاسخ به سوالي درخصوص استفاده از سوله‌هاي مديريت بحران به عنوان نقاهتگاه بيماران کرونايي گفت: از سوله‌هاي مديريت بحران که به عنوان نقاهتگاه در جريان شيوع کرونا تجهيز شد، چندان استفاده‌اي نشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی وی در پایان به ابتلاي پرسنل حاضر در سوله‌هايي که از اين بيماران مراقبت مي‌کردند اشاره کرد و گفت: پرسنل حاضر در آن نقاهتگاه‌هايي که بيماران کرونايي در آنجا حضور داشتند به کرونا مبتلا شدند. اشتباهي بود که در اين مکان‌ها رخ داد و براي نگهداري عده‌اي از بيماران از آنجا استفاده شد، اما باعث ابتلاي پرسنل حاضر در اين محل‌ها به کرونا شد، سوله‌ها پارتيشن‌بندي نشده‌اند و همه در يک فضا نفس مي‌کشند و اقدام جالبي نيست که از بيمار در آنجا مراقبت شود، تهويه براي کار ما خيلي خوب است، اما براي چنين اقدامي مناسبت نيست و تجمعاتي از اين دست مي‌تواند آسيب‌رسان باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه