لزوم استمرار تعهد مردم بر استفاده از ماسک
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در خصوص تاثیر مداخلات اعمال شده در میزان ابتلا به ویروس کووید-۱۹ گفت: رصد کاهش یا افزایش بیماری‌ها پس از انجام مداخلات قریب به ۵ هفته زمان می‌برد.

فرمانده مقابله با بیماری کرونا در تهران آمار بیماران بستری در ۲۴ ساعت گذشته در بخش‌های عادی مراکز درمانی استان تهران را ۶۵۰ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه را ۱۲۳ نفر اعلام کرد و ادامه داد: این آمار نسبت به روز گذشته افزایش داشته است. همچنین ۶۰۲ بیمار نیز از مجموع بیمارستان‌های تحت پوشش استان‌های تهران ترخیص شدند، ۱۷ درصد از مجموع مراجعین به مراکز درمانی و ۹,۹ درصد از مراجعین به مراکز بهداشتی استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته، نیاز به بستری داشتند در صورتی که این میزان در اواخر اردیبهشت ماه ۳.۵ تا ۵ درصد بوده است.

وی افزود: کماکان عدد قابل توجهی از مراجعین را بیمارانی تشکیل می‌دهند که عمدتا دارای علائم تنفسی هستند، از روز جمعه تاکنون شاهد افزایش بار مراجعین بوده‌ایم و هنوز تغییر شگرفی در زمینه بازگشت روند کاهشی مشاهده نشده است، پس از اجباری شدن استفاده از ماسک، گزارش تحلیلی در طول هفته گذشته نشان می‌دهد ۶۲ درصد از افراد در نمونه‌های میدانی مورد بررسی ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در اماکن عمومی از ماسک استفاده کردند که این عدد تا پایان هفته طبیعتا افزایش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا زالی در پایان اضافه کرد: در ادارات نیز این آمار ۸۳ درصد از کارمندان و مراجعین بوده است، امیدواریم صنوف در اجرای شیوه نامه استفاده از ماسک تعهد داشه باشند، از مردم درخواست داریم تا در صورت بروز علائم اولیه بیماری کرونا، به مراکز جامع سلامت اعلام شده مراجعه کنند، چراکه محیط بیمارستانی خود می‌تواند عامل انتقال این بیماری باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه