جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی هادی‌زاده با اشاره به جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا میان معتادان متجاهر گفت: بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها در حال حاضر ۹۲۶۰ مددجو "معتاد متجاهر" در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می‌شوند که تست پی‌سی‌آر ۱.۸ درصد "حدود ۱۰۰ نفر" آنها مثبت بوده است که البته این تعداد هم شرایط حادی ندارد، اما آنهایی که در وضعیت حادی بوده‌اند در بیمارستان بستری شده‌اند.

وی افزود: حاد نبودن شرایط معتادان مبتلا به کرونا به دلیل این موضوع نیست که برخی مدعی‌اند معتادان کرونا نمی‌گیرند، هنگام جمع‌آوری معتادان متجاهر به پروتکل‌های وزارت بهداشت بسیار توجه شد به گونه‌ای که افرادی که پیش از شیوع کرونا در داخل مراکز بستری بودند از مراکز خارج نشدند و افرادی هم که در دوران کرونا جمع‌آوری شدند با دقت و بعد از گذراندن قرنطینه ۱۴ روزه و در صورت سالم بودن وارد مراکز شدند. همچنین آنهایی که مبتلا به کرونا بودند به بیمارستان منتقل شدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به اینکه از حدود ۶۰۰۰ معتاد توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران تست پی‌سی‌آر گرفته شده است گفت: همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه زحمت زیادی کشیدند، در این راستا دستگاه‌های استانی استان تهران بسیار خوب عمل کردند.

به گزارش ایسنا هادی‌زاده در پایان در پاسخ به این سوال که آیا آماری از میزان ابتلا به کرونا به تفکیک جنسیت وجود دارد؟ توضیح داد: آمار ارائه شده در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر به مردان اختصاص دارد و آمار جمع‌آوری میان زنان بسیار کم است.

پایان پیام/

مطالب مشابه