سازمان جهانی بهداشت ۱۶ دستگاه سی‌تی‌اسکن به وزارت بهداشت اهدا کرد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان جهانی بهداشت (WHO) به منظور تقویت پاسخ جمهوری اسلامی ایران به فوریت‌های ناشی از شیوع گسترده کووید-19، محموله تجهیزات پزشکی جدیدی مشتمل بر 16 دستگاه سی تی اسکن با جدیدترین فناوری را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا کرد. این دستگاه‌ها که ارزش مالی آنها حدود چهار میلیون دلار است، از طریق کمک‌های بشردوستانه دولت‌های ژاپن و کویت خریداری شده‌اند.

کریستوف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران در این خصوص، گفت: همزمان با تداوم شیوع کووید-19، سازمان جهانی بهداشت از تلاش‌های ایران برای متوقف کردن موج فزاینده  این بیماری پشتیبانی می‌کند. این سازمان با تامین اقلام پزشکی ضروری، آموزش کادر درمان و تلاش در جهت افزایش آگاهی عمومی در جامعه، دوشادوش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول خدمت رسانی به مردم ایران است. 

وی افزود: انجام سی تی اسکن ریه در تشخیص بالینی بیماران مبتلا به کووید-19 بسیار با اهمیت است و مبنای تصمیمات درمانی برای بیماران را تشکیل می‌دهد. سازمان جهانی بهداشت اخیرا برخی بیمارستان‌های معین برای پذیرش بیماران کووید-19 را به دستگاه‌های آنالیز گازهای خون مجهز کرده است، این دستگاه‌ها برای ارزیابی و پایش بیماران تحت مراقبت ویژه جزو تجهیزاتی ضروری به شمار می‌روند. تاکنون 70 دستگاه آنالیز گاز خون با کمک مالی دولت ژاپن خریداری و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

به گزارش فارس نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در پایان گفت: سازمان جهانی بهداشت از آغاز شیوع بیماری چندین تن تجهیزات محافظت فردی در اختیار کادر درمان ایران قرار داده تا به آنها کمک کند؛ به شکلی ایمن به مردم سرتاسر کشور خدمات ارائه کنند. همچنین محموله‌های متعدد تست‌های آزمایش مولکولی (PCR) اهدایی این سازمان، شبکه آزمایشگاهی ایران را قادر ساخته تا صدها هزار تست تشخیصی برای شناسایی زودهنگام افراد مبتلا به بیماری انجام دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه