دستیاری در دوره بلا
دستیاری در ایران یکی از بدترین شرایط را در بین همه کشورهای دیگر دارد زیرا این دوره عملا هیچ تعریف مشخصی از لحاظ جایگاه نیروی انسانی ندارد و به معنای عام آن، دستیاران نیروهای رها شده‌ای هستند که مسئولیت‌های بسیار دارند ولی کسی و یا نهادی در مقابل آنان مسئولیت ندارد. 

 
کرونا عذاب دستیاری در ایران را چندین برابر کرده است و حتی در این دوره نیز نه فقط شلاق‌های سیستمیک بر تن و روح دستیاران افزایش یافته بلکه حمایت از آنان نیز به خوبی انجام نمی‌شود. 


این نیروی جوان که از لحاظ متولیان امر منبعی لایزال و رایگان است، اینک رها شده‌تر از قبل است و تعدی به او و حقوق‌اش به مراتب افزایش یافته است. 

 
کشیک‌های بیشتر‌، مسئولیت‌های سنگین‌تر‌، خطر‌های مستقیم شدیدتر و حمایت و توجه کمتر به معیشت و آموزش دستیاران، نتیجه بلای کرونا است.

 
دستیاران رشته‌های تخصصی پیش از هر چیز یک انسان پزشک هستند و این به تنهایی برای آنان حقوقی را مترتب می‌کند که فعلا از آن محروم هستند و حتی از گزارش اختصاصی در مورد تشریح وضعیت آنان در این دوره بلا‌زدگی پرهیز می‌شود. 


گروه پزشکان و قانون از همه دستیاران گروه‌های مختلف تخصصی تقاضا دارد در صورت تمایل  مطالب و مشکلات خود را با ما در میان بگذارند تا بتوانیم منعکس‌کننده صدای ارزشمند آنان باشیم و وظیفه خود را در مقابل آسیب‌پذیرترین بخش جامعه پزشکی انجام دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه