شمار قربانیان در آستانه ۷۰۰ هزار نفر
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۶۴۲ نفر رسیده و مرگ ۶۹۷ هزار و ۱۸۹ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۳۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان شش میلیون و ۷۱ هزار و ۹۱۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و هفت هزار و ۲۳۹ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۴ هزار و ۶۷۵ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۲ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۷۲۸ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۳۹ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۹۷ هزار و ۱۸۹ نفر معادل شش درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، مکزیک و انگلیس نیز پس از آمریکا به ترتیب بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز "سه‌شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱_ آمریکا چهار میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۷۴ مبتلا، ۱۵۸ هزار و ۹۲۹ قربانی
 ۲_ برزیل دو میلیون و ۷۵۱ هزار و ۶۶۵ مبتلا، ۹۴ هزار و ۷۰۲ قربانی

 ۳_ هند یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۳۳۱ مبتلا،  ۳۸ هزار و ۹۷۱ قربانی
 ۴_ روسیه ۸۵۶ هزار و ۲۶۴ مبتلا،  ۱۴ هزار و ۲۰۷ قربانی

 ۵_ آفریقای جنوبی ۵۱۶ هزار و ۸۶۲ مبتلا، ۸۵۳۹ قربانی
 ۶_ مکزیک ۴۴۳ هزار و ۸۱۳ مبتلا، ۴۸ هزار و ۱۲ قربانی

 ۷_ پرو ۴۳۳ هزار و ۱۰۰ مبتلا، ۱۹ هزار و ۸۱۱ قربانی
 ۸_ شیلی ۳۶۱ هزار و ۴۹۳ مبتلا، ۹۷۰۷ قربانی

 ۹_ اسپانیا ۳۴۴ هزار و ۱۳۴ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۷۲ قربانی
۱۰_ کلمبیا ۳۲۷ هزار و ۸۵۰ مبتلا، ۱۱ هزار و ۱۷ قربانی

به گزارش ایسنا سپس کشورهای ایران با ۳۱۲ هزار و ۳۵ مبتلا، انگلیس با ۳۰۵ هزار و ۶۲۳ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۸۰ هزار و ۹۳ مبتلا، پاکستان با ۲۸۰ هزار و ۲۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۸ هزار و ۲۲۹ مبتلا، بنگلادش با ۲۴۲ هزار و ۱۰۲ مبتلا، ترکیه با ۲۳۳ هزار و ۸۵۱ مبتلا، آلمان با ۲۱۲ هزار و ۳۲۰ هزار مبتلا، آرژانتین با ۲۰۶ هزار و ۷۴۳ مبتلا، فرانسه با ۱۹۱ هزار و ۲۹۵ مبتلا، عراق با ۱۳۱ هزار و ۸۸۶ مبتلا، کانادا با ۱۱۷ هزار و ۳۱ مبتلا، اندونزی با ۱۱۳ هزار و ۱۳۴ مبتلا، قطر با ۱۱۱ هزار و ۳۲۲ مبتلا، فیلیپین با ۱۰۶ هزار و ۳۳۰ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

پس از آن مصر با ۹۴ هزار و ۶۴۰ مبتلا، قزاقستان با ۹۳ هزار و ۸۲۰ مبتلا، اکوادور با ۸۷ هزار و ۴۱ مبتلا، چین با ۸۴ هزار و ۴۶۴ مبتلا، بولیوی با ۸۱ هزار و ۸۴۶ مبتلا، سوئد با ۸۱ هزار و ۱۲ مبتلا، عمان با ۷۹ هزار و ۱۵۹ مبتلا، سرزمین‌های اشغالی با ۷۴ هزار و ۴۳۰ مبتلا، اوکراین با ۷۳ هزار و ۱۵۸ مبتلا، جمهوری دومینیکن با ۷۳ هزار و ۱۱۷ مبتلا، بلژیک با ۷۰ هزار و ۳۱۴ مبتلا، پاناما با ۶۸ هزار و ۴۵۶ مبتلا، کویت با ۶۸ هزار و ۲۹۹ مبتلا، بلاروس با ۶۸ هزار و ۱۶۶ مبتلا، امارات متحده عربی با ۶۱ هزار و ۱۶۳ مبتلا، هلند با ۵۵ هزار و ۴۷۰ مبتلا، رومانی با ۵۴ هزار و ۹ مبتلا، سنگاپور با ۵۳ هزار و ۵۱ مبتلا، پرتغال با ۵۱ هزار و ۵۶۹ مبتلا و گواتمالا با ۵۱ هزار و ۵۴۲ مبتلا بیش از ۵۰ هزار مورد ابتلا را تاکنون ثبت کرده‌اند.

همچنین کشورهای لهستان، نیجریه، هندوراس، بحرین، ارمنستان، افغانستان، قرقیزستان، غنا، سوئیس، ژاپن، آذربایجان، الجزایر، ایرلند، صربستان، مولداوی، ازبکستان، مراکش، اتریش، کنیا، نپال و ونزوئلا تاکنون بیش از ۲۰ هزار مبتلا را ثبت کرده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه