طرح پذیرش بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در پی درخواستها و سوالات مکرر دانشجویان و دستیاران واجد شرایط شرکت در آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی سال 99 پیرامون شرکت در طرح بدون آزمون، معاونت آموزشی وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه دستیارانی که دوره آموزشی آنها تا تاریخ 99.08.30 خاتمه پیدا کند و یا در آزمون تیرماه 98 و آزمون ارتقای سال ماقبل آخر شرکت نموده و حدنصاب نمره گواهینامه آزمون را کسب نموده‌اند و همچنین در سامانه معاونت درمان جهت شروع به طرح ثبت نام نموده و در موعد مقرر ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ، خدمات خود را شروع کرده و تا پایان دوره آموزش مصوب استمرار داشته باشد، از شرکت در آزمون گواهینامه شهریور ماه سالجاری معاف هستند.
 
در خصوص دستیاران مشمول نظام وظیفه، با هماهنگی معاونت درمان مشمولین خدمت سربازی مشروط به اینکه از اول شهریورماه لغایت زمان اعزام به خدمت سربازی در محل های مورد نیاز معاونت درمان خدمت نمایند، می‌توانند از این طرح استفاده نمایند.
 
معاونت آموزشی وزارت بهداشت در ادامه منظور شدن 50 امتیاز در اولویت تعیین محل خدمات ضریب k، محاسبه مدت طرح اضطراری دستیاری به عنوان خدمت در مناطق خاص، محاسبه حقوق و مزایای تخصصی در مدت طرح دستیاری و اختصاص مزیت‌های تشویقی در آزمون شفاهی شهریور ماه را از مزایای شرکت در طرح بدون آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی اعلام کرد.
 
بر اساس اعلام معاونت آموزشی در خصوص افرادی که سال گذشته در آزمون شرکت کرده و یا حدنصاب نمره لازم را دریافت نکرده‌اند، این افراد می‌توانند از ابتدای شهریورماه وارد طرح بدون آزمون شوند ولی می‌بایست در آزمون پایان شهریورماه شرکت نمایند. این افراد به جز معافیت از آزمون گواهینامه از سایر مزایای مذکور برخوردار خواهند بود.
 
همچنین دستیارانی که همزمان از دو ارتقا دانشنامه تخصصی استفاده می‌کنند با لحاظ شدن سایر شرایط میتوانند به طرح اضطراری بروند ولی می‌بایست در آزمون گواهینامه شهریورماه شرکت نمایند.
 
معاونت آموزشی در خصوص دستیارانی که در استخدام دانشگاههای علوم پزشکی و یا در ماموریت آموزشی هستند هم اعلام داشت: افرادی که استخدام دانشگاههای علوم پزشکی هستند و دستیارانی که سهمیه مناطق محروم می‌باشند به شرط حضور در منطقه مورد تعهد می‌توانند از طرح معافیت امتحان گواهینامه استفاده نمایند. ضمن اینکه افرادی که در شهریورماه طرح را شروع نکنند برای اخذ گواهینامه و دانشنامه ملزم به شرکت در آزمون پایان شهریورماه خواهند بود. وب‌دا

پایان پیام/

مطالب مشابه