وضعیت پرداخت مطالبات مراکز درمانی دولتی و خصوصی و داروخانه‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طاهر موهبتی با تبریک روز خبرنگار و تاکید بر لزوم اطلاع رسانی دقیق، در خصوص پرداخت مطالبات این سازمان به مراکز طرف قرارداد گفت: علی‌رغم آنکه هنگام حضور در سازمان بالغ بر ۱۱ ماه بدهی داشتیم، اما اکنون در بخش خصوصی تا آخر خرداد ماه بدهی های خود را پرداخت کرده‌ایم. بدهی ما در بخش دولتی تنها سه ماه است. در سال ۹۹ نیز تا ۷۰ درصد مطالبات تیر ماه نیز پرداخت شده است.

وی افزود: در داروخانه‌ها نیز بدهی‌های ما تا خرداد ماه پرداخت شده است و از سال قبل نیز تنها یک ماه بدهی از سال قبل داریم. این در حالی است که قانونا می‌توانستیم سه ماه مهلت پرداخت داشته باشیم. در مجموع ۲۶۰۰ میلیارد تومان بدهی باقی مانده؛ در حالی که تنها در سال ۹۸ پیش‌بینی می‌شد ۲۳ هزار میلیارد تومان بدهی داشته باشیم که با جلوگیری از اتلاف منابع جلوی این مشکل را گرفتیم.

به گزارش ایسنا مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پایان گفت: اگر بدهی هم در این دوران وجود داشت به علت چهار ماه بودجه‌ای بود که از سال ۹۷ به ما اختصاص نیافت. ما حتی امیدوار بودیم به سمتی حرکت کنیم که حتی پیش‌پرداخت هم پیش از تحویل سند به مراکز داشته باشیم، طی مدت حضورمان در بیمه سلامت حدود ۵۹۰۰ نسخه پیچی الکترونیک انجام شد و ۷۳ درصد مراکز نیز به سمت نسخه نویسی الکترونیک پیش رفتند.

پایان پیام/

مطالب مشابه