رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم موجب کاهش مبتلایان شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رضا جلیلی خشنود گفت: مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب کاهش روند ابتلا به بیماری کرونا شده اند با ادامه دار شدن این روند می توان شرایط مناسب برگزاری کنکور را فراهم کرد، طبق گفته وزیر بهداشت در اوایل مردادماه، مردم با مراجعه به سایت "با ماسک" و ثبت کد پستی می‌توانند سه بسته 50 تایی ماسک دریافت کنند؛ اما علی رغم ثبت نام‌های صورت گرفته هنوز ماسکی به دست مردم نرسیده است.

معاون فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران ادامه داد: پاسخ به این سوال بر عهده وزارت بهداشت است. در ماه‌های اولیه مبارزه با کرونا به دلیل نیاز شدید کادر درمان به ماسک، بخش اعظمی از تولیدات ماسک به ستاد مبارزه با کرونا و دانشکده‌های پزشکی ارسال می‌شد، اما با بر طرف شدن نیاز اولیه کادر درمان به ماسک و افزایش تولیدات، در حال حاضر ماسک در کشور با قیمت مصوب 1200 تا 2500 تومان در داروخانه ها به وفور وجود دارد و نیازی نیست مردم در این سایت ثبت نام کنند اما با توجه به واریزهزینه ماسک توسط برخی از هموطنانمان من این موضوع را پیگیری می کنم و در گفتگوی بعدی این اطلاعات را ارائه خواهم داد.

وی درباره نظرستاد مبارزه با کرونا در تعویق کنکور افزود: آموزش یک کشور را نمی‌توان برای یک سال متوقف کرد و نظر ستاد عمدتا بر برگزاری کنکور پس از کاهش پیک کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی است. خوشبختانه با رعایت مردم، آمار مرگ و میر رو به کاهش است و با ادامه دار شدن این روند، می‌توان به نقطه ای رسید که شرایط مناسب برای برگزاری کنکور فراهم باشد. مجلس و وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا طی جلساتی که تشکیل می دهند به دنبال راهی برای کمترین خطر برای برگزاری کنکور هستند. تمامی مسؤولان بر سر دوراهی قرار دارند و همچنان در حال بررسی شرایطتند.

به گزارش فارس جلیلی خشنود در پایان در واکنش به اظهارات "زالی" که در صورت ابتلای دو سوم از مرد،م  جامعه به ایمنی جمعی نسبت به کرونا می رسد گفت: در تمام دنیا بحث بر اینست که اگر کسی کرونا بگیرد آیا مجددا مبتلا خواهد شد یا خیر؟ اما طبیعتا با مبتلا شدن اکثریت جامعه به این بیماری، یک ایمنی جمعی ایجاد خواهد شد. البته ما امیدواریم که به این نقطه نرسیم و مشاهده می‌شود که مردم از چهار هفته گذشته تا به امروز، بسیاری پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند که این موجب کاهش مبتلایان شده است. امیدواریم مردم به همین شیوه این روند را ادامه دهند و تحت هیچ شرایطی به مسافرت نروند تا میزان ابتلا به این بیماری کاهش یابد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.