طی ۲ هفته گذشته، ۲۵۹ دستگاه ونتیلاتور برای دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی یوسفی درباره جزئیات ارائه تجهیزات سرمایه‌ای مقابله با کرونا گفت: همزمان با بروز و شیوع کرونا تاکنون بیش از یک هزار و ۷۹۳ دستگاه ونتیلاتور برای مراکز درمانی دولتی ارسال شده است که از این تعداد ۲۵۹ دستگاه در ۲ هفته گذشته بوده است.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران ادامه داد: دستگاه BIPAP یا کمک تنفسی یکی از ملزومات پزشکی حائز اهمیت برای بیماران مبتلا به کرونا است، ۳۹ دستگاه  BIPAP در ۲ هفته گذشته و مجموعا ۲۷۶ دستگاه از ابتدای بروز کرونا تاکنون تحویل مراکز شده است، حدود یک هزار ۵۰۰ تخت و تشک بستری در یک ماهه گذشته و  تعداد زیادی تخت‌ CCU   و ICU،  تخت احیا، پمپ سرم و سرنگ، محفظه ایزوله، تب سنج و ... نیز برای مراکز دانشگاهی علوم پزشکی ارسال شده است.

به گزارش وب‌دا وی در پایان اضافه کرد: تمام تجهیزات سرمایه‌ای و مصرفی مقابله با کرونا بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با لیست معاونت درمان وزارت بهداشت توزیع شده است، در ۱۴ روز گذشته ۶۶ دستگاه مانیتورینگ رنگی علائم حیاتی نیز برای مراکز درمانی ارسال شده است که مجموع این دستگاه‌ها از ابتدای بروز کرونا بیش از یک هزار و  ۳۰۰ دستگاه بوده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه