توزیع واکسن مننژیت از ابتدای شهریور ماه آغاز می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، یکی از شروط اعزام سربازان برای خدمت نظام وظیفه، واکسن مننژیت محسوب می شود. واکسنی که به گفته برخی مشمولان خدمت سربازی این روزها کمیاب شده و به سختی گیر می آید، به همین دلیل سراغ مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو رفتیم تا موضوع توزیع واکسن مننژیت را پیگیری کنیم.

حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: ما در سازمان غذا و دارو هر سال با توجه به  درخواست معاونت بهداشت وزارت بهداشت واردات واکسن مننژیت را انجام می‌دهیم، در حال حاضر درخواست‌های لازم را برای واردات واکسن مننژیت داده ایم و مجوز واردات این واکسن صادر شده است و از ابتدای شهریور ماه این واکسن در سراسر کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: واکسن‌ مننژیت در گروه های پرخطر مانند زنان باردار تزیرق می شود، همچنین در مواردی مانند مشمولان نظام وظیفه سربازی که شاهد تجمع افراد از اقلیم های متنوع هستیم، تزریق واکسن مننژیت ضرورت دارد، البته باید توجه داشت که این واکسن در سال های گذشته بیشتر برای زائران حج تمتع و عتبات عالیات تزریق می شد که امسال به دلیل شیوع کرونا و لغو این سفرها واکسن به میزان کمتری مورد نیاز است و مشکل سربازان هم با توزیع واکسن حل خواهد شد.

پیش از این غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره علت تزریق نشدن واکسن مننژیت به مشمولان خدمت وظیفه عمومی که قصد اعزام به سربازی دارند، گفت: در برخی از شهر‌ها واکسن مننژیت از سوی وزارت بهداشت توزیع نشده است و به مشمولان خدمت وظیفه تزریق نمی‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: در زمان توزیع واکسن، تزریق آن نیز در خود پادگان صورت می‌گیرد، تزریق نشدن این واکسن خطری برای مشمولان خدمت وظیفه ندارد، چراکه پروتکل‌های بهداشتی به شدت در پادگان‌ها و مراکز آموزشی رعایت می‌شوند، به دلیل رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در پادگان‌ها، هیچ نگرانی برای واکسن مننژیت نخواهیم داشت، در اعزام شهریور ماه مشمولان سربازی نیز، نبود واکسن مننژیت برای اعزام به خدمت ممنوعیتی ندارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه