کاهش ۱۱ درصدی مراجعان سرپایی مشکوک یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی بر ضرورت استمرار تمدید محدودیت های تردد خصوصا در حوزه کارمندی تاکید کرد و گفت: بنظر می رسد تمدید محدودیت ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ضروری باشد، استان تهران کماکان به لحاظ شیوع کرونا در شرایط قرمز است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به افت محسوس تعداد مراجعان سرپایی مشکوک یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی اشاره و از کاهش ۱۱ درصدی در این بخش خبر داد و گفت: استان البرز به دلیل همجواری با تهران از وضعیت  هشدار و شرایط قرمز برخوردار است، طبیعتا به دلیل تراکتش این استانها شیوع کرونا  (corona ) در هفته های پیش رو همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در ۲۴ ساعتی که گذشت تعداد بیماران جدیدی که  در بیمارستانهای استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده اند در بخش های عادی ۴۰۲ بیمار و در بخش های ویژه به ۱۳۳ بیمار رسیده است، سهم مراجعان جدید سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی با تشخیص کووید ۱۹ که نیاز  به بستری داشته اند ۸.۴ دهم درصد بوده و از این تعداد سهم افرادی که نیاز به بستری در بخش آی سی یو داشته اند نیز ۲۴ درصد گزارش شده است، این آمار در مقایسه با هفته گذشته بیانگر این است که مجموعا کاهش هفت درصدی در مبتلایان کرونایی را شاهد بوده ایم.

زالی به برگزاری آزمون های کنکور  ۹۹ اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت پسماندشهری  با همراهی سازمان آتش نشانی، آمادگی کامل خود را با هدف اجرای فرآیندهای ضدعفونی مراکز برگزاری آزمون ها اعلام کرده اند تا سلامت داوطلبان در بالاترین سطح تضمین شود.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران تصریح کرد: ۷۲ درصد مردم تهران از ماسک برای پیشگیری از کرونا استفاده می کنند، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در ادارات نیز به رقم ۸۵ درصد رسیده‌است، در ۲۴ ساعت گذشته مجموع بستری شدگان مبتلا به کرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران به ۵۳۵ نفر رسیده است.

وی به استفاده از ظرفیت دورکاری توسط کارمندان اشاره کرد و افزود: اعمال محدودیت ها و حفظ و استمرار شرایط موجود در هفته های آتی می تواند تاثیرات چشمگیری در کاهش کرونا در تهران رقم بزند، ۲۹۷ بیمار  از مجموع بستری شدگان با تشخیص کرونا، در بخش آی سی یو توسط تهویه مکانیکی و مصنوعی در بیمارستان های تهران تحت درمان هستند.

زالی از کاهش محسوس مبتلایان به کووید ۱۹در تهران خبر داد و افزود: تمامی تحلیل های آماری نشانگر می دهد که این آمار مبتلایان در تهران شکننده است و مطلقا نباید تغییرات منجر به ایجاد تصوراتی مبنی بر رسیدن به ثبات قطعی یا نسبی از سوی مردم و مسوولان شود، استفاده منظم و منطقی از ماسک، ترویج شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ظرفیت ناوگان بهداشتی و مراکز جامع سلامت در کاهش مبتلایان به کووید ۱۹ و در نتیجه تقلیل میزان مراجعان به بخش های بستری موثر است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران محدودیت های تردد و استفاده از ظرفیت دورکاری توسط کارمندان را دارای تاثیر چشمگیر دانست و تاکید کرد: حفظ و استمرار شرایط موجود در هفته های آتی می تواند تاثیرات چشمگیری در تهران رقم بزند، با نزدیک شدن به ایام سوگواری ماه محرم و ایجاد فضای معنوی در کشور شهروندان می توانند با شرکت در پویش نذر سلامتی با هدف تامین ماسک، لوازم بهداشتی و یا تامین اقلام سرمایه ای بیمارستان ها گامی موثر در مسیر مبارزه با ویروس کرونا بردارند.

به گزارش ایرنا وی در پایان اضافه کرد: شهروندان تهرانی از طریق مسیر  ارتباطی#٧٠٠*٧٣٣* می توانند نذورات خود را برای ریشه کنی کرونا به دست نیازمندان  برسانند.

پایان پیام/

مطالب مشابه