بی‌تفاوتی دولتی‌ها به کادر درمان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)؛ زهرا شیخی در تشریح دستور کار روز سه شنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به منظور بررسی آخرین وضعیت جذب، بکارگیری، تبدیل وضعیت ، برقراری فوق العاده ویژه و پرداخت معوقات کادر درمان از مسئولان سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دعوت شده بود که متاسفانه هیچ یک از مقامات تصمیم‌گیر دستگاه اجرایی در جلسه حضور پیدا نکردند.

جلسه کمیسیون بهداشت و درمان به دلیل عدم حضور مسئولان مربوطه لغو شد

وی با اشاره به اینکه مسئولان دولتی با عدم حضور در جلسه کمیسیون شان مجلس را رعایت نکردند، ادامه داد: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان عدم حضور مسئولان را بی احترامی به شان کمیسیون دانست و اعلام کرد، مدیران ارشد و مقامات تصمیم‌گیر دستگاه اجرایی به منظور برنامه‌ریزی و تصمیم گیری دقیق و اثرگذار برای کادر درمان باید در جلسات کمیسیون حضور داشته باشند از این رو هنگامی که بالاترین مقام دستگاه ‌های اجرایی نسبت به این موضوع بی‌تفاوت هستند، دلیلی برای ادامه جلسه وجود ندارد. بنابراین جلسه اول کمیسیون بهداشت و درمان لغو شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: بر همین اساس وقت جلسه به میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری تعلق گرفت تا گزارشی در خصوص جامعه پرستاری و مشکلاتی این قشر در خصوص کمبود نیرو، وضعیت استخدامی، خستگی و عدم انگیزه کادر پرستاری ارائه کند. سپس اعضای کمیسیون بهداشت  نیز سوالاتی را مطرح کرده و معتقد بودند مشکلات و مسائل امروز تنها به خلا‌ءهای قانونی محدود نشده بلکه سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت  باید این مشکلات  را از قبل پیش بینی می‌کردند.

وی با اشاره به سوالات نمایندگان در خصوص نیروهای شرکتی و کمک پرستاری، اظهار کرد: اعضای کمیسیون بهداشت دغدغه‌ها و نگرانی های خود را درخصوص جذب، بکارگیری و پرداخت معوقات کادر پرستاری عنوان کردند. معتقدیم اگر در ابتدای جلسه مدیران ارشد و تصمیم‌گیر سازمان برنامه و وزارت بهداشت حضور داشتند، بهتر می‌توانستیم در این خصوص جمع بندی و تصمیم‌گیری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس افزود: دستور کار بعدی کمیسیون بهداشت بررسی آئین نامه اختصاصی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت بود که با حضور نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشاور وزیر بهداشت در امور ایثارگری صورت گرفت. با توجه به این که این موضوع به بررسی و ارزیابی بیشتری نیاز داشت مقرر شد جلسه‌ای با حضور رئیس کمیسیون شوراها، بهداشت و امنیت ملی برای بررسی بیشتر و اصلاح این آیین نامه  تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، عنوان کرد: دستور کار جلسه دوم کمیسیون بهداشت و درمان که بعد از ظهر امروز در صحن کمیسیون برگزار شد، استماع گزارش سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) و رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص اقدامات انجام شده در دوران کرونا و برنامه های آتی خود بود که پس از ارائه گزارش کامل و مفصل از جانب آنها، اعضای کمیسیون بهداشت نیز موضوعات و سوالاتی را در حیطه اختیارات آنها مطرح کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه