مرگ حق است ولی برای همسایه
از درخواست تعطیلی در بعضی از ممالک تا دستور تعطیلی در ممالک دیگر .
همه و همه  فقط به یک علت 
شکستن چرخه انتقال بیماری کویید۱۹ 

این موضوع انقدر مهم است که بزرگترین اقتصادهای جهان هم ناچار به تبعیت از آن شدند و رشد اقتصادی بسیاری از غول‌های اقتصاد دنیا شیب نزولی به خود گرفته است.

در کشور ما 
بعد از ساده انگاری‌های اولیه مقامات و صدا و سیما  برغم توصیه پزشکان و کارشناسان بهداشتی و اوج گیری وحشتناک بیماری و تلاش و رشادت کادر درمان و از جان گذشتگی این عزیزان، شاهد فروکش کردن بیماری بودیم که باز متاسفانه با کم کردن شدت بیم از این بیماری و تعیین شهرهای سفید با اوج مجدد ان روبرو شدیم و کار به جایی رسید که در یک روز پنج شهید کادر درمان تحویل جامعه شد .

در این زمان مسائلی مانند کنکور و بعد از ان ایام عزاداری سرور شهیدان حضرت امام حسین (ع) مطرح شد . تجمع با کنترل بیماری با هم امکان ندارد. کادر درمان تلاش کرد تا مسئولین چاره ای بیاندیشند. حتی استفتا از مقام معظم رهبری درباره  شرکت در مراسم انجام شد.
تمام بزرگان بر حرمت حفظ جان تاکید و اعلام کردند که تابع دستورات ستاد مبارزه با کرونا باشید .

در تمامی این جریان همواره نقش سفیدپوشان چونان فرشتگان سلامت دیده میشد و میشود 
اما 
ناگهان میبینیم که مرجع صنفی حافظان سلامت در کشور دعوتنامه‌ای برای یک جشن صادر می‌کند: 
"جشن روز پزشک" 
پزشکی که چند ماه هست  روز و ماه را با هم قاطی کرده و گذشت ایام را توجهی ندارد و تلاشش حفظ جان هموطنان است و در این راه کلی از همکارانش شهید شده اند .
پزشکی که گله دارد از نحوه مدیریت سازمان صنفی خودش در این شرایط 
پزشکی که در بحران جنگ سلاحش را از بازار آزاد تهیه میکرد. 
سپرش را خیرین آماده میکردند و کلاهخودش را باید قاچاق تهیه میکرد.
در شرایطی به جنگ دشمن کشنده میرفت که  شورای عالی سازمان صنفی اش درمورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نظر میداد ولی کاری به لشگر  در حال جنگ نداشت.
 
در حالیکه ما پزشکان همه اجتماعات را نهی میکنیم، لزوم برگزاری این جشن چیست ؟
اصلا بحث مالی آن را ندارم 
اسپانسرینگ، آن را پوشش می‌دهد 
ولی
ما هنوز در تامین مایحتاج دفاعی پزشکان کامل نیستیم . همان اسپانسر میتوانست اقلام دفاعی رزمندگان جنگ سلامت  را تامین کند . با آرم و نام خودش . کار سختی نبود. 

از طرفی 
وقتی که داریم پرشورترین تجمعات تاریخ کشور مثل حسیسنیه های زنجان و اردبیل را مانع میشویم و مردم بزرگوارانه همکاری میکنند و اعلام میشود که مراسم‌ نخواهند داشت، این جشن آن هم از طرف سازمان نظام پزشکی را چگونه می‌توانیم توجیه کنیم؟!
مگر اینکه بگوییم
واقعا، ما تافته جدا بافته هستیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه