تلاش پزشکان در تاریخ ثبت و به نیکی از آنها یاد خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیروز حناچی در آیین نکوداشت روز پزشک با اشاره به بزرگداشت روز ابوعلی سینا، به عنوان افتخار جامعه پزشکی، این روز را به همه پزشکان و اساتید این حرفه تبریک گفت و افزود: اشاره به مناسبت این روز در حقیقت اشاره به فردی است که خیلی اسیر جو زمانه خود نبود و آثاری از وی به جا مانده که بسیار تامل برانگیز است.

وی افزود: به مناسبت روز پزشک پیش و پس از انقلاب عزیزانی را از این جامعه داشتیم که در عین استادی در علم و حرفه خود در جامعه نیز خوش درخشیدند و آثاری باقی گذاشتند که بسیار تاثیر گذار بوده؛ افرادی همچون دکتر قریب و همچنین بسیاری از افراد دیگر که در شرایط انقلاب و پس از آن به ویژه در دوران دفاع مقدس همان فضای را رقم زده بودند که در کرونا شاهد آن بودیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود به تلاشهای پزشکان در دفاع مقدس اشاره کردو افزود: در دوران دفاع مقدس خدمات تاثیر گذاری توسط جامعه پزشکی ارائه شد به شکلی که پیش از عملیاتها پزشکان از دانشگاهها در بیمارستانهای صحرایی مستقر می شدند و به ارائه خدمت به رزمندگان می پرداختند. هیچ گاه صحنه کنترل شریال حیاتی یک مجروح توسط پزشک در یکی از سنگرهای دفاع مقدس را فراموش نمی کنم زحماتی که آن دوران کشیده شد بسیاری ازموفقیت های امروز را رقم زده است.

وی تاکیدکرد: در دوران کرونا نیز اتفاقاتی افتاد که شکل دیگر همان روزها را تداعی کرد و به خاطر آورد. در حوزه سرمایه اجتماعی، جامعه پزشکی خوش درخشیده که نشان از زحمات و خدمات این جامعه به مردم است.

حناچی به شیوع کرونا و آسیب به معیشت برخی از افراد در جامعه که روز مزد بوده اند نیز اشاره کرد و افزود: مردم در این دوران به کمک یکدیگر آمدند و صحنه های زیبایی همچون روزهای دفاع مقدس را یاد آوری کردند. این روز را به جامعه پزشکی تبریک می گویم و قطعا این لحظات در تاریخ ثبت و در آینده از این تلاش ها به نیکی یاد خواهد شد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه