پزشکان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا ثابت قدم ایستاده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در متن پیام علیرضا زالی آمده است: سالروز میلاد شیخ الرئیس ابن سینا که به عنوان روز پزشک نامگذاری شده، بهانه‌ای است برای قدردانی از انسان‌هایی که سال‌های متوالی برای کسب علم و دانش می‌کوشند تا از نگین درخشان موهبت الهی یعنی سلامت و تندرستی همنوعان خود محافظت کنند.

بدون شک جایگاه و منزلت حرفه پزشکی در جامعه، مرهون مجاهدت ها و تلاش پزشکانی است که همواره با تعهد به سوگند خود و عمل به مسئولیت اجتماعی خویش، نجات جان و مراقبت از سلامت انسان‌ها را در اولویت قرار داده و در تمام سختی‌ها و فراز و فرودها برای خدمت‌گزاری به مردم خالصانه گام برداشته اند.

این روزها که بیماری کرونا بر سلامت مردم سایه انداخته است، پزشکان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا ثابت قدم ایستاده و جان خود را سپر همنوعان قرار داده‌اند تا ثابت کنند هیچ چیز نمی‌تواند به تعهد حرفه‌ای و حس مسئولیت پذیری و انسان دوستی آنان خدشه‌ای وارد کند.

امروز در حالی روز پزشک را گرامی می‌داریم که ده ها نفر از پزشکان کشور، مخلصانه جان خود را در راه صیانت از جان هموطنان فدا کرده‌اند و عنوان پرافتخار شهید مدافع سلامت را به نام خویش پیوند زده‌اند.

اینجانب ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند تمامی پزشکان، این روز خجسته را به خانواده بزرگ جامعه پزشکی کشور، به ویژه پزشکان و اعضای خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که این روزها با تلاش شبانه‌روزی خود برای مداوای بیماران و تسکین آلام دردمندان، برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات دانشگاه ثبت کرده‌اند  تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند متعال سلامت، بهروزی و موفقیت روز افزون آنان را خواستارم. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه