دنبال کردن درمان‌های معجزه‌گر برای بهبود کرونا افراد را دچار مشکل خواهد کرد
به گزارش پایگاه خبری رپزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا هاشمیان گفت: اگر فرد عارضه‌ای نداشته باشد مصرف هرچیزی برای درمان ویروس کرونا می‌تواند مناسب باشد، با یکی از پزشکان ترکیه صحبت می‌کردم و او گفت عسل به عنوان ماده پروفیلاکسی برای افراد خوب است و گل گاو زبان هم همانند عسل تاثیر زیادی دارد.

متخصص طب اورژانس بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد: درمان ویروس کرونا نمی‌تواند به تنهایی و با یک ماده غذایی انجام شود، بلکه در طول روز می‌توان هر کدام از مواد غذایی را دریافت کرد. ممکن است "آب گس" حال عده‌ای از افراد کرونایی را به عقیده خودشان بهبود ببخشد، اما به هیچ عنوان نباید آن را برای دیگران تجویز کرد، صحبت‌های پزشکان بر پایه علمی است اما بیماران مبتلا به کرونا به هیچ عنوان نباید برای تجویز داروهای افراد کلاهبردار پولی پرداخت کنند.

وی افزود: ممکن است عقیده مصرف چای برای بهبود هر نوع بیماری ویروسی تاثیرگذار باشد. اما دنبال کردن درمان های معجزه گر برای بهبود کرونا افراد را دچار مشکل خواهد کرد و نباید مصرف شود. برای مثال احتمال دارد روغن بادام برای بیماری‌ها خوب باشد که در اینصورت افراد با تهیه و خرید می‌توانند از آن استفاده کنند، تمرکز کردن بر داروی درمان ویروس کرونا نباید صورت بگیرد؛ چرا که تجربه عمومی برای تاثیرگذاری این دارو وجود ندارد و افراد نباید برای خرید آن هزینه‌ای انجام دهند، در واقع هرکسی برای کرونا می‌تواند دارویی را بخورد، اما حق تجویز و دریافت پول ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان هاشمیان در پایان درباره درمان مردم عادی با مسئولان از نظر ویروس کرونا گفت: درمان ویروس کرونا بین مردم و مسئولان هیچ تفاوتی ندارد، اما برخی از مردم بر اساس باور‌های اشتباه این موضوع را نمی‌پذیرند و فکر می‌کنند که درمان مسئولان با آن‌ها تفاوت‌هایی دارد، بر اساس دارو‌هایی که در کشور وجود دارد تجویز انجام می‌شود و زمانی که دارو کمیاب شود برای سطح کشور این اتفاق خواهد افتاد، اما نوع تهیه دارو‌ها متفاوت بوده و در بازار آزاد برای پولداران راه باز است و انجام این امر کاملا اشتباه خواهد بود. درمان افراد جایی ایراد پیدا می‌کند که خارج از تعرفه دولتی قرار بگیرد، همه پزشکان در خط مقابله با ویروس کرونا قرار دارند و ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و با مصرف دارو ممکن است خود را درمان کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه