انجام جراحی‌های زیبایی با شروع بیماری کرونا کاهش یافت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بابک نیکومرام، با اشاره به آغاز اعمال زیبایی از هفته پیش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور گفت: انجام جراحی زیبایی برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مشکل قلبی ریسک خطر بالایی دارد، همزمان با شروع بیماری کرونا در بسیاری از کشورهای جهان انجام عمل‌های غیر ضروری از جمله جراحی‌های زیبایی کاهش یافت ولی با گذشت پیک شیوع ویروس کووید ۱۹ جراحی‌های مختلف از سر گرفته شد.

وی افزود: پیش از انجام جراحی پلاستیک و زیبایی، وضعیت سلامت فرد به صورت کامل رصد می‌شود، افرادی که بیماری زمینه‌ای خاص و مشکلات قلبی و عروقی نداشته باشند به صورت کنترل شده جراحی در صورت نیاز برایشان انجام می‌گیرد، کاندیداهای جراحی زیبایی در کشور سنین مختلف بین ۱۸ تا ۶۵ سال دارند، مجوز انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی از هفته پیش توسط وزارت بهداشت صادر شد البته این موضوع با رعایت پروتکل‌های خاص بهداشتی صورت می‌گیرد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: بیشترین اعمال زیبایی در کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و آمریکای جنوبی انجام می‌گیرد، در میان کشورهای منطقه ایران بالاترین آمار جراحی‌های پلاستیک و زیبایی را پس از ترکیه دارد. کشور انگلیس حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ جراحی پلاستیک و زیبایی و ایران دارای ۳۳۰ جراحی پلاستیک است که در منطقه خاورمیانه بیشترین آمار جراحان را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

به گزارش مهر نیکومرام در پایان تاکید کرد: افراد باید برای انجام جراحی‌های زیبایی حتماً به پزشکان حاذق و دوره دیده مراجعه کنند چراکه در غیر این صورت جراحی زیبایی می‌تواند عوارض برگشت ناپذیر را برای آنها به همراه داشته باشد البته ناگفته نماند که هر نوع جراحی دارای عارضه است ولی پزشکان تلاش می‌کنند که میزان آن را به حداقل ممکن برسانند.

پایان پیام/

مطالب مشابه